JSP Szczakowianka Jaworzno

Rozgrywki młodzieżowe zawieszone

W czwartek rząd ogłosił nowe obostrzenia dotyczące także sportu. Rozgrywki w IV lidze powinny odbywać się bez większych problemów. Niestety do 9 kwietnia zostały wstrzymane rozgrywki młodzieżowe.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej rząd poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Część z nich dotyczy także sportu. Według komunikatu ze strony rządowej, działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności. W praktyce oznacza to, że nasi seniorzy w IV lidze nadal będą mogli rywalizować o ligowe punkty. Gorzej wygląda sytuacja z młodzieżą, która na razie nie zagra w swoich ligach. Nie wiadomo też, czy będzie mogła trenować. Na chwilę obecną nie ma jednak nowego rządowego rozporządzenia, które regulowałoby te kwestie.

Śląski ZPN wydał wieczorem stosowny komunikat, którego treść prezentujemy poniżej:

Śląski Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z ogłoszeniem przez rząd nowych obostrzeń zawiesił rozgrywki młodzieżowe zaplanowane w terminie od 27 marca (sobota) do 9 kwietnia (piątek).

Przed tygodniem do 9 kwietnia zostały wstrzymane rozgrywki seniorskie od Klasy Okręgowej do Klasy C. Wznowienie zmagań w powyższych ligach zaplanowano na 17 kwietnia (sobota).

Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.” 

O wszelkich zmianach w tym temacie będziemy informowali na bieżąco.

Podobne wpisy

https://autoserwisquickkatowice.pl/wulkanizacja-wymiana-opon-run-on-flat-katowice/