JSP Szczakowianka Jaworzno

Przegląd młodzieżowy – Sosnowiec V liga okręgowa D1 Młodzik

W dzisiejszym przeglądzie poczynań jaworznickiej młodzieży przyjrzymy się jak poradziła sobie druga drużyna Szczakowianki występująca w sosnowieckiej V lidze okręgowej na poziomie D1 Młodzik. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Wadowskiego musiał mierzyć się z ciężkimi rywalami jakimi były AKS Niwka Sosnowiec, UKS Progres Sosnowiec czy APN Czeladź.

Przed rozpoczęciem sezonu jeszcze nie było wiadomo czy zobaczymy zespół w V lidze okręgowej, jednak ze względu na wolny wakat to młodzi zawodnicy z Kościuszki ostatecznie dołączyli do zmagań. Biało-Czerwoni zakończyli sezon z 12 punktami, na które złożyły się 4 zwycięstwa i 6 porażek. Zespół Szczakowianki zdobył 33 bramki przy 44 straconych. Awans w pełni zasłużenie zdobyły dwie drużyny z Sosnowca, wspomniana wyżej Niwka oraz Progres. Sezon był niezwykle zacięty, gdyż aż 6 zespołów liczyło się w walce o awans i przed ostatnią kolejką nie wiadomo było kto będzie na czele tabeli.

Młodzi zawodnicy sezon zaczęli nie najlepiej, bowiem zaliczyli trzy porażki z rzędu z UKS-em Jedynką Łazy, UKS-em Progres Sosnowiec oraz Czarnymi z bilansem bramkowym 2:22, co mogło źle wpłynąć na nastroje drużyny, lecz piłkarze z Jaworzna nie załamali się pokazując charakter i zanotowali dwa zwycięstwa – 6:1 z SKF Sportowa Gmina Psary oraz 5:3 z Tęczą Błędów. Kolejne spotkania to pokaz siły zespołu z Siewierza i lidera z Sosnowca, którzy okazali się za mocni dla drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Wadowskiego i nie pozwolili wywieźć chociaż jednego punktu z boiska. W 8. kolejce zespół z Jaworzna zagrał najlepszy mecz w sezonie, wynik 8:3 z drugą drużyną Warty Zawiercie mówi sam za siebie. Jak się później okazało w zespole gości zagrał nieuprawniony zawodnik i komisja ds. rozgrywek przyznał Szczakowiance walkower 8:0. Sezon Biało-Czerwoni zakończyli porażką z czeladzkim APN-em oraz doliczyli trzy punkty z jednym z outsiderów ligi ZEW Kazimierz.

Wyróżniającymi zawodnikami w drużynie z rocznika 2008 na pewno byli – Dominik Hacieja, Gabriel Boba czy Konrad Drabik, którzy wzięli na barki odpowiedzialność za strzelanie bramek dla Biało-Czerwonych. W następnym sezonie jaworznicka młodzież na pewno będzie się chciała zrewanżować za sezon 2020, a cała społeczność klubowa będzie mocno trzymać kciuki za kolejne występy.

Szczegółowe informację na temat zespołu można znaleźć pod podanym adresem:  

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,38932.html#

Wyniki JSP Szczakowianki Jaworzno:

UKS Jedynka Łazy 5-1 JSP Szczakowianka II Jaworzno

Bramki: 60’ Patryk Wadowski

JSP Szczakowianka II Jaworzno 1-6 UKS Progres Sosnowiec

Bramki: 35’ Wojciech Wrona

KKS Czarni Sosnowiec 11-0 JSP Szczakowianka II Jaworzno

Bramki:

JSP Szczakowianka II Jaworzno 6-1 SKF Sportowa Gmina Psary

Bramki: 10’, 48’, 49’, 57’ Konrad Drabik, 29’ Hubert Rzepiel, 41’ Hubert Kręcichwost

LKS Tęcza Błędów 3-5 JSP Szczakowianka II Jaworzno

Bramki: 2’, 57’ Dominik Hacieja, 5’ Hubert Rzepiel, 49’, 60’ Gabriel Boba

JSP Szczakowianka II Jaworzno 1-7 LKS Przemsza Siewierz

Bramki: 45’ Dominik Hacieja

AKS 2020 Górnik II Niwka Sosnowiec 6-2 JSP Szczakowianka II Jaworzno

Bramki: 4’ Maksymilian Borowski, 10’ Łukasz Winiarski

JSP Szczakowianka II Jaworzno 8-3 (w.o 8-0) KP Warta II Zawiercie

Bramki:

APN Czeladź 3-0 JSP Szczakowianka II Jaworzno

Bramki:

KRS TKKF ZEW Kazimierz Sosnowiec 2-9 JSP Szczakowianka II Jaworzno

Bramki: 21’, 38’ Dominik Hacieja, 35’ Wiktor Ślusarczyk, 36’, 39’, 41’ Gabriel Boba, 52’ Hubert Rzepiel, 54’ Wiktor Baran, 59’ Maksymilian Borowski

Strzelcy:

5 – Dominik Hacieja, Gabriel Boba

4 – Konrad Drabik

3 – Hubert Rzepiel

2 – Maksymilian Borowski

1 – Patryk Wadowski, Wojciech Wrona, Hubert Kręcichwost, Wiktor Ślusarczyk, Łukasz Winiarski, Wiktor Baran

Podobne wpisy

bodystocking | https://ktpi.pl/category/koloryzacja-plukanki