JSP Szczakowianka Jaworzno

Przemsza na koniec jesieni

Piłkarska jesień dobiega końca, a Biało-Czerwonych czeka już tylko jedno ostatnie spotkanie. Na zakończenie rundy Szczakowianka przy Krakowskiej zmierzy się z Przemszą Siewierz.

W sobotę podopiecznych trenera Pawła Cygnara czeka ostatni jesienny akcent. Drwale podejmować będą Przemszę, z którą mierzyli się niedawno w Pucharze Polski. Wówczas to Szczakowianka na Kościuszki po bramkach Marędowskiego i dwóch Skórskiego pokonała siewierzan 3:2. Obie drużyny stworzyły jednak bardzo ciekawe widowisko, a losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Rok temu jaworznianie również w Pucharze ograli Przemszę w identycznych rozmiarach. W rozgrywkach ligowych oba zespoły grają niemal identycznie i zgromadziły na swoich kontach po 19 punktów, co sprawia, że są sąsiadami w tabeli. Przemsza w ostatnich trzech kolejkach zaliczyła dwie wygrane i remis, dzięki czemu poprawiła swoje notowania. Co ciekawe siewierzanie bardzo dobrze radzą sobie na wyjazdach i dotychczas tylko raz w tym sezonie przegrali na obcym boisku. Sobotnie starcie zapowiada się bardzo ciekawie i będzie miało spory wpływ na kształt tabeli przed zimową przerwą. Po 16 kolejkach Szczakowianka traci tylko jeden punkt do szóstego miejsca, ale ma też tylko punkt przewagi nad czternastymi Szombierkami. Bardzo dużo zależeć więc będzie od wyniku tego starcia. W przypadku wygranej Drwale zimą będą mieli zdecydowanie więcej spokoju – zapowiada się więc zacięta walka o każdy centymetr boiska.

Początek meczu na Stadionie Miejskim o godzinie 13:30. Podobnie jak w poprzednich kolejkach, w związku z aktualnymi obostrzeniami mecz rozgrywany będzie bez udziału publiczności. Zachęcamy do śledzenia wyniku na żywo na zaprzyjaźnionym serwisie lokalnapilka.pl, a także w naszych mediach społecznościowych.

Podobne wpisy

Robert Bernatowicz