JSP Szczakowianka Jaworzno

W sobotę turniej oldbojów

Już w najbliższą sobotę 19 września w Szczakowej rozegrany zostanie tradycyjny turniej oldbojów. W tym roku poświęcony będzie pamięci Franciszka Musiała.

Od kilku lat jesienią w Szczakowej regularnie odbywają się memoriały poświęcone pamięci zasłużonych piłkarzy, działaczy i trenerów Szczakowianki. Nie inaczej będzie i w tym roku. W sobotę 19 września Oldboje Szczakowianki razem z władzami klubu zapraszają serdecznie na Turniej im. Franciszka Musiała pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Podczas tegorocznego turnieju wspominać szczególnie mocno będziemy byłego wieloletniego bramkarza Szczakowianki – Franciszka Musiała. Franciszek Musiał urodził się 5 października 1950 roku w Ciężkowicach, a zmarł przedwcześnie 6 września 2017 roku. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w sekcji trampkarzy Szczakowianki i od razu zaczął grać na pozycji bramkarza. Miejsce między słupkami bramki okazało się idealne dla młodego Franciszka i potem aż do końca kariery strzegł jaworznickiej bramki. Podczas swojej kariery zbierał piłkarskie szlify pod okiem trenerskich legend Szczakowianki – najpierw Karola Fuchsa, a potem Bogumiła Wadowskiego. Piłka nożna była jego wielką pasją. Do końca swojego życia uczestniczył w życiu klubu. Często przychodził na stadion przy ul. Kościuszki i z dużym zainteresowaniem śledził losy swojego ukochanego zespołu.

W tym roku zaproszenie do udziału w imprezie przyjęły ekipy Jaksy Miechów, Górnika Kazimierz i Kolbuszowianki. Oczywiście nie zabraknie też zespołu gospodarzy. Turniej oldbojów będzie okazją do wielu wspomnień i sportowych emocji. Przy okazji w trakcie imprezy podsumujemy także naszą akcję – Razem dla Roberta, podczas której zbieraliśmy środki na rehabilitację i leczenie naszego byłego zawodnika – Roberta Sztandery. Dzięki ofiarności kibiców i wielu ludzi dobrej woli udało się zebrać kilka tysięcy złotych, dzięki której Robert będzie mógł dalej rehabilitować się po doznanym udarze mózgu. W sobotę Robert będzie też honorowym gościem całej imprezy.

Serdecznie zapraszamy w sobotę na stadion w Szczakowej – jak zawsze zapowiada się świetna zabawa. Początek zmagań o godzinie 9:00.

Powiązane Wpisy