JSP Szczakowianka Jaworzno

W ćwierćfinale z Przemszą

Znamy już pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego. Na tym etapie rozgrywek Szczakowianka zmierzy się z Przemszą Siewierz.

Puchar Polski w tym sezonie wyjątkowo szybko nabrał tempa i dotarł już do etapu ćwierćfinału. Środowe mecze pucharowe przyniosły nieco niespodzianek i zwycięstw niżej notowanych ekip. Za dużą sensację na pewno należy uznać wyeliminowanie Warty Zawiercie przez Ostoję Żelisławice, a także Górnika Wojkowice przez Zagłębiaka Tucznawa. W stawce pozostało już tylko 8 zespołów – cztery reprezentują IV ligę, trzy okręgówkę, a jedna broni honoru A-klasy.

W czwartek w siedzibie podokręgu rozlosowany został zestaw par na kolejną rundę. Szczakowiance los przydzielił rywala z IV ligi – Przemszę Siewierz. W ostatnich latach oba zespoły grywały ze sobą wyjątkowo często – zarówno w meczach towarzyskich, jak i o stawkę. W poprzednim sezonie Drwale po ciekawym meczu ograli Przemszę w półfinale Pucharu Polski, wygrywając 3:2. W 2016 roku górą z kolei byli siewierzanie, którzy wówczas wygrali 3:1. W obecnych rozgrywkach Przemsza ma na swoim koncie dwie wygrane. W pierwszej rundzie 3:1 ograła ekipę RKS-u Grodziec, natomiast w minioną środę bez problemów 4:1 pokonała grające w okręgówce Źródło Kromołów. Teraz Szczakowianka spróbuje zatrzymać rywala i powtórzyć sukces sprzed roku, ale na pewno o wygraną nie będzie łatwo. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 9 września o godzinie 16:45 na stadionie w Szczakowej.

Zestaw par III rundy:

Szczakowianka Jaworzno – Przemsza Siewierz

Cyklon Rogoźnik – Unia Dąbrowa Górnicza

UKS Zagłębiak Tucznawa – LKS Ostoja Żelisławice

Tęcza Błędów – Sarmacja Będzin

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Ma Long | bists.pl