JSP Szczakowianka Jaworzno

Kolejne wzmocnienia Drwali

Przed nowym sezonem do Szczakowianki dołączyło sześciu nowych zawodników, którzy mają pomóc ekipie Drwali w walce o jak najlepsze miejsce w IV lidze. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy bliżej sylwetki połowy z nich, teraz czas na resztę.

W naszym poprzednim materiale witaliśmy w klubie Macieja Wierzbickiego, Michała Skórskiego i Adriana Gałkę. Oprócz nich Szczakowiankę latem zasilili też Dominik Rzymowski, Jakub Bąk i Hubert Łukaszyk.

Jakub Bąk w seniorskiej piłce debiutował już jako 16-latek. Dostał swoją szansę w barażach o IV ligę z Kuźnią Ustroń, a potem pograł na boiskach ligi okręgowej. Ostatnie dwa sezony spędził w Przeboju Wolbrom, gdzie był podstawowym zawodnikiem i pokazał się z bardzo dobrej strony, a przy okazji zdobył spore doświadczenie. Kuba jest wychowankiem Szczakowianki, uczył się futbolu pod okiem trenera Andrzeja Dylowicza. Zawsze do sportu podchodził bardzo profesjonalnie i ze spora ambicją. Zwykle grywa na boku pomocy i w nowym sezonie walczyć będzie o miejsce w składzie.

Do składu dołączył też Dominik Rzymowski, który do Drwali trafił z IV-ligowego Lubania Maniowy. Do zespołu dołączył stosunkowo późno, ale już zdążył się pokazać z dobrej strony. Jest uniwersalnym zawodnikiem, zwykle grywa w środku pomocy, ale w sparingach pojawiał się też na obronie. Jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, a piłki uczył się też w łódzkim SMS-ie. W przeszłości przewinął się przez drugą drużynę Ruchu Chorzów i grywał w Centralnej Lidze Juniorów, a IV ligę zna dobrze z występów w Górniku Piaski.

Stawkę nowych zawodników Szczakowianki uzupełnia junior – Hubert Łukaszyk. Młody zawodnik kilka razy błysnął podczas sparingów i zdobył nawet bramkę. Hubert intensywnie pracuje, uczy się od bardziej doświadczonych kolegów i na pewno będzie chciał nas nieraz zaskoczyć na boisku. Na swój debiut musi jeszcze poczekać, ale gdy tylko trener uzna, że jest gotowy by walczyć z seniorami – na pewno dostanie swoją szansę. Trzymamy kciuki za dobre wkomponowanie się w zespół.

Serdecznie witamy nowych zawodników w klubie i życzymy samych sukcesów!

Podobne wpisy

kobietanagranicy.pl