SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 06.12.2019; 21:50; źródło: własne

Żyję zdrowo, bo sportowo

Szczakowianka razem z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ostatnich tygodniach realizuje wspólny program profilaktyczny pod nazwą „Żyję zdrowo, bo sportowo”.

Dzieci i młodzież w dzisiejszych czasach narażone są na wiele niebezpieczeństw. Zwykle potrafią ich unikać, ale czasami potrzebne jest im mocne wsparcie ze strony dorosłych i uwrażliwienie na różne sprawy. Właśnie dlatego duże znaczenie maja akcje profilaktyczne, zwiększające wiedzę na tematy ważne dla poprawnego rozwoju młodych pokoleń. Także w Szczakowiance dobrze rozumiemy tę potrzebę. Dzięki wsparciu ze strony Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w naszym klubie realizowany jest projekt „Żyję zdrowo, bo sportowo” skierowany przede wszystkim do zawodników trenujących w grupach młodzieżowych, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczakowej.

Na cały cykl składa się kilka spotkań tematycznych, dopasowanych do wieku i potrzeb naszych młodych zawodników, a także ich rodziców. Podczas kolejnych zajęć poruszane są m.in. tematy zdrowego odżywiania, przeciwdziałania agresji, uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy zagrożeń, jakie niesie zażywanie tzw. dopalaczy. Dzięki pomocy doświadczonej pedagog, pani magister Dominiki Patrzałek udało się zrealizować kilka spotkań. Pani Dominika przygotowała szereg multimedialnych zajęć, podczas których w przystępny sposób przedstawiła kolejne zagadnienia. Dzieci z naszych grup szybko przyswajają wiedzę i bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, które są ważnym dodatkiem do sportowych treningów. Nauka przez zabawę to zdecydowanie najlepszy sposób na promowanie zdrowego trybu życia i pozwala na szybkie utrwalanie zdobytej wiedzy i zachęca do stosowania jej w praktyce.

Bardzo ciekawe zajęcia w ramach programu przygotowała także młodsza aspirant Monika Śliwińska z jaworznickiej policji, która również jest naszym partnerem. Obie prowadzące skupiły się na temacie narkotyków, dopalaczy, alkoholu i zagrożeń jakie niesie ich spożywanie i nadużywanie. Po zajęciach z młodzieżą pani aspirant spotkała się także z rodzicami i przedstawicielami klubu. To właśnie bowiem na dorosłych spoczywa spora odpowiedzialność, by chronić dzieci przed niebezpiecznymi substancjami. Podczas spotkania wykorzystana została specjalna walizka profilaktyczna, która ostatnio wspomaga pracę jaworznickich policjantów. W walizce znajdują się atrapy najpopularniejszych narkotyków, a także przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków. Wiele z nich wygląda zupełnie niepozornie, tymczasem może być bardzo groźne. Rodzice sami mogli sprawdzić jak faktycznie wyglądają narkotyki i na pewno będą jeszcze bardziej czujni w wykrywaniu niedozwolonych środków.

Program okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a młodzież ze Szczakowianki chętnie korzystała z możliwości poszerzenia swojej wiedzy i uczestniczyła w kolejnych zajęciach. W przyszłym roku planujemy kolejne zajęcia z profilaktyki, kluby sportowe powinny bowiem skupiać się na pełnym harmonicznym rozwoju młodych ludzi i promować postawy prozdrowotne.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe, dzięki któremu realizacja całego projektu była możliwa. Osobne podziękowania należą się paniom Dominice Patrzałek i Monice Śliwińskiej, które przygotowały bardzo ciekawe zajęcia i chętnie włączyły się w nasz program profilaktyczny.

 

Facebook grafika

pościele https://www.suszonesliwki.pl https://www.suszone-sliwki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.