Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Zwycięstwo na koniec rozgrywek

Rafał Bzowski; 09.06.2012; 16:01; źródło: Własne/Fot: P.Drabek

Zwycięstwo na koniec rozgrywek

Szczakowianka Jaworzno pokonała LZS Piotrówkę 2:1 (2:0) w meczu kończącym rozgrywki III ligi opolsko-śląskiej w tym sezonie. Bramki dla biało-czerwonych zdobywali Rafał Jędrzejczyk oraz Daniel Mikołajczyk, z kolei dla zawodników z Piotrówki Aleksander Mużyłowski.

Już po siedmiu minutach gry jaworznianie prowadzili 1:0 po golu Rafała Jędrzejczyka, który popisał się mocnym strzałem w okienko bramki po akcji zainicjowanej przez Rafała Łybyka. Dwanaście minut później mieliśmy kolejną bramkę, a na 2:0 podwyższył Daniel Mikołajczyk, który strzałem głową wykończył doskonałe podanie z lewej strony boiska od Marcina Kondzielnika. Drużyna z Piotrówki nie złożyła jednak broni i w 83. minucie spotkania zdołała zdobyć bramkę kontaktową, za sprawą Aleksandra Mużyłowskiego, który wykorzystał „dziurę” w obronie i zza pola karnego mocnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Roberta Widawskiego.

Sezon 2011/2012 Szczakowianka Jaworzno kończy na 5. miejscu w tabeli. W 30 meczach piłkarze prowadzeni wspólnie przez Andrzeja Sermaka i Sebastiana Palucha zdołali zdobyć 50 punktów, na co złożyło się 14 zwycięstw, 8 remisów i tyle samo przegranych, a także bilans bramkowy 57-30.

Szczakowianka Jaworzno – LZS Piotrówka 2:1 (2:0)
7’ Jędrzejczyk, 19’ Mikołajczyk – 83’ Mużyłowski