SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 22.12.2019; 21:28; źródło: własne

Zimowe plany Szczakowianki

Piłkarze Biało-Czerwonych na razie mogą odpoczywać, ale wkrótce ruszą przygotowania do rundy wiosennej. Zimowy okres przygotowawczy zapowiada się tym razem wyjątkowo interesująco.

Minął już miesiąc od zakończenia rundy jesiennej, a do startu rozgrywek pozostało jeszcze mnóstwo czasu. Zimą jaworznickich Drwali czeka bardzo intensywny okres przygotowawczy, tak by wiosną prezentowali się jeszcze lepiej na ligowych boiskach. Do treningów pod okiem trenera Pawła Cygnara nasi zawodnicy powrócą mniej więcej w połowie stycznia. Na luty szkoleniowiec Drwali zaplanował prawdziwy sparingowy maraton. W ciągu miesiąca drużyna rozegra pięć meczy kontrolnych z bardzo silnymi rywalami. Na dobry początek Szczakowianka zmierzy się z czołową drużyną chrzanowskiej A klasy – Fablokiem Chrzanów. Potem już przyjdzie czas na starcia z rywalami z wyższych lig. W kolejnych trzech meczach podopiecznych trenera Pawła Cygnara przetestują ekipy z IV ligi. Na rozkładzie znajdą się zespoły Slavii Ruda Śląska oraz Przemszy Siewierz. Bardzo ciekawie zapowiada się zaplanowane na 22 lutego starcie z LKS-em Goczałkowice, który jest mocno związany z Łukaszem Piszczkiem. Na sam koniec lutego Drwale w prawdziwym sparingowym hicie zmierzą się z III-ligowym Ruchem Chorzów. Popularni Niebiescy są obecnie trenowani przez naszego byłego trenera Łukasza Beretę i miło będzie go znów gościć w Jaworznie. Pierwszy mecz o stawkę Szczakowianka zagra 4 marca, kiedy to zmierzy się na Stadionie Ludowym w finale Pucharu Polski z Unią Dąbrowa Górnicza.

Zima tym samym zapowiada się świetnie i w oczekiwaniu na mecze o punkty, na pewno nie będzie czasu by się nudzić. Warto dodać, że wszystkie mecze sparingowe zostaną rozegrane w Jaworznie na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego. Godziny rozegrania spotkań i ewentualne zmiany w planie będziemy podawali na bieżąco na naszych łamach.

Plan sparingów Szczakowianki:

01.02: Fablok Chrzanów (A klasa)
07.02: Slavia Ruda Śląska (IV liga)
15.02: Przemsza Siewierz (IV liga)
22.02: LKS Goczałkowice (IV liga)
29.02: Ruch Chorzów (III liga)

Uwaga: Plan ma charakter orientacyjny i może ulegać zmianom!

Facebook grafika

Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.