errors.8192.1 (8192): Function get_magic_quotes_runtime() is deprecated [ SYSPATH/bigfile.php, line 2806 ]
errors.8192.1 (8192): Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated [ SYSPATH/bigfile.php, line 2813 ]
 Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Zagrali z Sołą

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna strona

Dominik Kasprzyk; 02.02.2019; 20:39; źródło: własne

Zagrali z Sołą

Piłkarze Szczakowianki od porażki 0:2 z III-ligową Sołą Oświęcim rozpoczęli serię gier kontrolnych przed rundą wiosenną.

W pierwszym zimowym sparingu jaworzniccy Drwale od razu mierzyli się z silnym rywalem, grającym na co dzień o dwie klasy rozgrywkowe wyżej. Mimo różnicy poziomu, oba zespoły stworzyły całkiem wyrównane widowisko. W pierwszej połowie Szczakowianka długimi momentami miała nawet optyczną przewagę, ale nijak nie potrafiła z tego skorzystać. Biało-Czerwoni bili głową w mur, a goście cierpliwie wyczekiwali na swoje okazje. Zespół prowadzony przez Łukasza Surmę wykazał się sporą dojrzałością i już w 22. minucie po składnej akcji wyszedł na prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli bardzo groźną akcją. Na lewej stronie testowany pomocnik urwał się obrońcom i w polu karnym zagrywał jeszcze do Frąckowiaka, ale w ostatniej chwili obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Parę chwil później Soła znów skorzystała z gapiostwa defensywy i po raz drugi wpakowała piłkę do siatki  a efektownym strzałem z dystansu popisał się Duda. Po przerwie goście kontrolowali już przebieg meczu, ale nie potrafili pokonać stojącego w bramce Kołodzieja. Szczakowianka grała uważnie w defensywie i wyprowadziła kilka kontr, ale nie zdołała zdobyć bramki. Ostatecznie więc mecz zakończył się wygraną Soły 2:0.

Szczakowianka testowała kilku kandydatów do gry w zespole m.in. doświadczonego ofensywnego pomocnika z przeszłością w Ekstraklasie, solidnego stopera a także pomocnika. Oprócz tego swoją szansę na grę dostali też juniorzy, którzy coraz odważniej walczą o miejsce w pierwszym zespole.

Następny mecz kontrolny Biało-Czerwoni rozegrają w sobotę 9 lutego. O godzinie 13:00 przy Krakowskiej będziemy podejmowali grającą w okręgówce Iskrę Pszczyna.

Szczakowianka Jaworzno – Soła Oświęcim 0:2 (0:2)

(Szela 22, Duda 36)

Szczakowianka: Adamus – Dworak, Nowak, Seiler, Wojciechowski – Molenda, Biskup, Łuszcz, Testowany 1 – Testowany 2 – Frąckowiak

Grali też: Kołodziej, Bąk, Kamiński, Testowany 3, Janeczko, Grodzki, Testowany 4, Testowany 5, Testowany 6, Testowany 7

Facebook - duży

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.