SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 25.09.2018; 21:11; źródło: własne

Z Sarmacją w Pucharze

IV-ligowa Sarmacja Będzin będzie rywalem Szczakowianki w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego.

We wtorek na dobre ruszyła pucharowa rywalizacja na szczeblu centralnym. Wielu kibiców w naszym regionie czekało szczególnie na starcie zwycięzcy śląskiego okręgowego Pucharu Polski – Śląska Świętochłowice z Arką Gdynia. Śląsk niestety nie dał rady zatrzymać faworyzowanego rywala z Ekstraklasy i przegrał 0:3, ale i tak dał się zapamiętać z jak najlepszej strony. O drodze jaką przebyła ekipa z Świętochłowic marzy wiele zespołów z niższych lig a wśród nich także Szczakowianka. Droga na szczebel centralny jest długa i kręta i na początek trzeba sięgnąć po trofeum na szczeblu podokręgu.

Końcem tygodnia rozlosowano pary III rundy w podokręgu sosnowieckim. Tym razem Szczakowianka trafiła na znacznie trudniejszego rywala niż ten, z którym rywalizowała na poprzednim etapie. Biało-Czerwoni wylosowali IV-ligową Sarmację Będzin. Ekipa z Będzina w tym sezonie gra w zupełnie przebudowanym składzie i jak na razie radzi sobie w miarę dobrze, oscylując wokół środka tabeli Haiz IV ligi. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie pełne dodatkowych smaczków. Warto bowiem wspomnieć, że trenerem będzinian jest obecnie były szkoleniowiec Jaworznickich Drwali – Szymon Stawowy a w zespole gra dwóch naszych byłych zawodników – Łukasz Dębski i Tomasz Sanok. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na ten pojedynek. Mecze trzeciej rundy rozegrane zostaną w środę 3 października o godzinie 15:45.

Zestaw par III rundy:

Przemsza Dąbrowa Górnicza – Warta Zawiercie
Łazowianka Łazy – RKS Grodziec
Szczakowianka Jaworzno – Sarmacja Będzin
Tęcza Błędów – Górnik Piaski
KS Giebło – Górnik Wojkowice
Zagłębie II Sosnowiec – Przemsza Siewierz
Unia Dąbrowa Górnicza – wolny los

 

Facebook - duży

rent a yacht croatia
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.