SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 30.09.2014; 00:34; źródło: własne

Z Niwką w pucharze

W środę Szczakowianka rozpoczyna tegoroczną przygodę z Pucharem Polski. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie sąsiad zza miedzy – AKS Niwka.

Jaworznianie do rozgrywek pucharowych przystępują od III rundy na szczeblu podokręgu sosnowieckiego. Losowanie okazał się dla jaworznickich Drwali całkiem łaskawe, a los przydzielił Szczakowiance rywala, z którym zawsze się jej dobrze grało. Grający obecnie w lidze okręgowej AKS to rywal wymagający, którego absolutnie nie można lekceważyć. Szczakowianka z zespołem z Niwki grała w ostatnich latach kilka razy i zawsze wychodziła obronną ręką, chociaż rywale stawiali jaworznianom wysoko poprzeczkę. Ostatni raz oba zespoły spotkały się w kwietniu 2013 w półfinale Pucharu Polski. Szczakowianka wówczas długo prowadziła 1:0 by w końcówce stracić gola i dopiero po karnych wyeliminować sosnowiczan. AKS ostatnio w lidze radzi sobie raczej słabo i chyba już na dłużej porzucił mocarstwowe plany.

Można się spodziewać, że trener Sermak podczas meczu pucharowego będzie chciał przyjrzeć się młodzieży i postawi na zawodników, którzy w lidze nie mają zbyt wielu okazji do gry. Taki przegląd kadr może zespołowi wyjść na dobre i pozytywnie wpłynąć na rywalizację w zespole. Nikt w ekipie Biało-Czerwonych nie zamierza odpuszczać pucharowej rywalizacji, bo chociaż priorytetem jest liga, to puchar byłby cenną zdobyczą.

Szczakowianka w ostatnich latach kilka razy bliska była wywalczenia trofeum na szczeblu podokręgu, zwykle jednak w decydującym momencie brakowało jej szczęścia. Teraz najwyższy czas by przełamać tę trwającą już ponad dekadę niemoc. Wielu kibiców – szczególnie tych młodych – pewnie już nie pamięta ostatniego pucharowego triumfu jaworznian. A warto tutaj przypomnieć, że ostatni raz klubowa gablota wzbogaciła się o to trofeum w sezonie 1999/2000, kiedy to Biało-Czerwoni rozpoczynali swój marsz do Ekstraklasy. Wówczas to jaworznianie pod wodzą trenera... Andrzej Sermaka w imponującym stylu rozbijali kolejnych rywali w podokręgu olkuskim (do którego wówczas należeli) a w finale rozgromili 4:0 Płomień Jerzmanowice. Potem zresztą wygrali także na szczeblu okręgu, to już jednak inna historia....

Same rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu podokręgu, chociaż są zwykle przez większość drużyn traktowane raczej drugorzędnie, to jednak są wyjątkowo ciekawe i mają spore grono swoich sympatyków. Trudno zresztą, żeby było inaczej – tylko tutaj ekipy z niższych lig mają możliwość mierzenia się z regionalnymi potentatami. Przy okazji trzeba pamiętać, że puchar na szczeblu podokręgu jest szansą na uzyskanie przepustki na szczebel centralny, gdzie już można się mierzyć z czołowymi ekipami z całego kraju.

Początek meczu na stadionie AKS-u już w środę o 15:30. Gorąco zachęcamy kibiców do odwiedzenia tego obiektu i wsparcia Biało-Czerwonych dopingiem.

Zestaw par III rundy:

1.     Unia Ząbkowice     -     RKS Grodziec                        
2.     Tęcza Błędów     -     Górnik Piaski                        
3.     AKS Niwka      -     Szczakowianka Jaworzno                      
4.     Zagłębiak Tucznawa     -     Milenium Wojkowice                 
5.     Ostoja Żelisławice     -     MKS Poręba                      
6.     Pionier Ujejsce     -     BKS Sarmacja Będzin               
7.     Zagłębiak Dabrowa Górnicza     -     Przemsza Siewierz              
8.     Unia Dąbrowa Górnicza     -     wolny los

Facebook - duży

 

kowcio Wysłano: 27 października 2014; 14:47

super był meczyk, bardzo się cieszyliśmy :)

komarek1 Wysłano: 3 października 2014; 12:55

Super :d Wszyscy się cieszymy!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.