SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 01.11.2019; 22:21; źródło: własne

Wyjazdowy hit jesieni

W 14. kolejce klasy okręgowej dojdzie do starcia na samym szczycie ligowej tabeli. Szczakowianka na wyjeździe zmierzy się z wiceliderem – Tęczą Błędów.

Podopieczni trenera Pawła Cygnara w ostatnich tygodniach powiększyli swoją przewagę nad resztą ligowej stawki i pewnie zmierzają po mistrzostwo jesieni. Na ich drodze pozostały jeszcze cztery przeszkody, a najpoważniejszą do pokonania będą mieli już w najbliższą niedzielę. Biało-Czerwoni na stadionie Unii Ząbkowice zmierzą się z wiceliderem – Tęczą Błędów. Tęcza traci już osiem punktów do jaworznian i zrobi wszystko by nieco skrócić ten dystans. Drużyna z Dąbrowy Górniczej nie bez powodu uchodzi w tym sezonie za jeden z najciekawszych zespołów w całej lidze. Podczas letniego okienka transferowego Tęcza była bardzo aktywna, a do jej składu dołączyło dwóch niezwykle doświadczonych zawodników, ogranych w wyższych ligach. Pierwszym z nich jest Sebastian Dudek, który w przeszłości był nawet Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Ligi i Pucharu Polski. Tęczę zasilił też były gracz GKS-u Katowice – Arkadiusz Kowalczyk i ma już na swoim koncie 13 bramek.

Pojedynki obu zespołów od lat wzbudzają spore emocje, a pamiętne 34:0 przy Krakowskiej wciąż pozostaje ważnym elementem historii Biało-Czerwonych. W tym sezonie obie ekipy mierzyły się już w Pucharze Polski i wówczas Szczakowianka grająca w rezerwowym składzie wygrała pewnie 2:0. W poprzednim sezonie oba zespoły stworzyły świetne widowiska. W Jaworznie lepsza była Szczakowianka, która wygrała 4:3, natomiast wiosną Tęcza u siebie ograła Drwali 3:1.

Niedzielne starcie na ligowym szczycie zapowiada się wyśmienicie i zachęcamy kibiców do wsparcia naszego zespołu w Dąbrowie Górniczej. Początek spotkania o godzinie 14:00 na obiekcie Unii Ząbkowice.

 

Facebook grafika

Zobacz super oferty na spa śląskie czeka na Ciebie!
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.