SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 03.08.2019; 11:20; źródło: własne

Wygrana na koniec przygotowań

Zwycięstwem 2:1 z Przebojem Wolbrom Szczakowianka zakończyła serię gier kontrolnych przed nowym sezonem.

W piątek podopieczni trenera Pawła Cygnara po raz ostatni przed startem ligi przetestowali swoją formę. Tym razem rywalem Drwali była ekipa z krakowskiej ligi okręgowej – Przebój Wolbrom. W barwach Przeboju gra kilku byłych zawodników Szczakowianki – Artur Molenda, Jakub Bąk, Wojciech Jamróz i Krzysztof Kamiński – dlatego też całe starcie miało dodatkowe smaczki.

Goście z Wolbromia dość wysoko postawili poprzeczkę gospodarzom i długo opierali się atakom jaworznian. W 23. minucie Paweł Cygnar wykorzystał świetne podanie od Marcina Smarzyńskiego i otworzył wynik meczu. Przebój próbował się odgryźć, ale na niewiele się to zdało. W drugiej połowie Szczakowianka wypracowała sobie kilka strzeleckich okazji, ale miała nieco rozregulowane celowniki. Sporo zamętu pod bramką siał Marcin Smarzyński, ale raz w świetnej okazji minimalnie spudłował, a przy kolejnej próbie trafił w słupek. Swoją szanse miał też Bartłomiej Chwalibogowski, ale po jego próbie znów piłka trafiła w słupek. Wolbromianie odpowiedzieli na to szybka akcja, po której udało się tylko ostemplować poprzeczkę. W 67. minucie Drwale po raz drugi umieścili piłkę w siatce. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Paweł Cygnar, który odwdzięczył się Marcinowi Smarzyńskiemu świetnym podaniem, po którym nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować piłkę do siatki. Rozkojarzenie po drugim trafieniu okazało się kosztowne, bowiem goście widząc zamieszanie w defensywie, w kilka sekund pokonali w dość kuriozalny sposób jaworznickiego bramkarza, zaliczając – jak się potem okazało – honorowe trafienie. Mimo kilku prób, więcej bramek już nie padło i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Szczakowianki 2:1

W barwach Szczakowianki zagrało jeszcze kilku nowych zawodników, którzy z drużyną trenują od kilku tygodni. Większość z nich jesienią oglądać będziemy mogli na ligowych boiskach, ale trwa jeszcze dopinanie ostatnich formalności. Zachęcamy do śledzenia naszego profili na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o kolejnych nowych zawodnikach jaworznickich Drwali.

Meczem z Przebojem Szczakowianka zakończyła letni okres przygotowawczy. W tym czasie jaworznianie rozegrali w sumie 5 meczy kontrolnych, zaliczając 3 wygrane i 2 porażki. Najwięcej bramek podczas sparingów – po 9 – zdobyli Paweł Cygnar i Marcin Smarzyński. Już teraz zapraszamy na ligowe mecze z udziałem Biało-Czerwonych. Pierwszy pojedynek o punkty rozegramy w najbliższą sobotę w Rogoźniku, gdzie zmierzymy się z miejscowym Cyklonem. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Szczakowianka Jaworzno – Przebój Wolbrom 2:1 (1:0)
(Cygnar 23, Smarzyński 67)

Szczakowianka: Kołodziej – Testowany 1 (58. Testowany 5), Wadas (29. Testowany 4), Dębski, Testowany 2 – Testowany 3 (46. Nowak), Biskup (66. Testowany 6), Szopa, Chwalibogowski – Cygnar – Smarzyński

 

Facebook grafika

Domrok.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.