SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 10.03.2018; 21:33; źródło: własne

Wygrana na koniec przygotowań

Zwycięstwem 3:1 z Zatorzanką Zator piłkarze Szczakowianki zakończyli serię meczy kontrolnych przed startem rundy wiosennej.

W sobotę w Chełmku przy pięknej wiosennej pogodzie Biało-Czerwoni po raz drugi podczas tego okresu przygotowawczego mierzyli się z zespołem z Zatora. Od początku gra obu zespołów była dość chaotyczna. Drużyny chciały grać radosną otwartą piłkę, ale sporo strat sprawiało, że spotkanie było dość rwane. Wreszcie w 23. minucie po tym jak Szczakowianka straciła piłkę pod polem karnym rywali, ekipa z Zatora wyprowadziła szybką kontrę prawą stroną i otworzyła wynik spotkania. Jaworznianie zaskoczeni takim obrotem sprawy coraz odważniej starali się atakować, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Wreszcie w 34. minucie testowany lewy pomocnik popisał się  indywidualną akcją, wpadł w pole karne i ładnym strzałem posłał piłkę do siatki tuż obok bramkarza. Podopieczni trenera Stawowego wypracowali sobie jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, ale nie potrafili wstrzelić się w bramkę, w której zresztą bardzo dobrze radził sobie golkiper z Zatoru.

Po przerwie napór jaworznian rósł z każdą chwilą, ale długo zawodziła skuteczność. Szkoleniowiec Jaworznickich Drwali wpuszczał na boisko kolejnych nowych graczy. Wśród nich znalazło się trzech zaledwie 15-letnich wychowanków Szczakowianki. Kacper Grodzki, Szymon Palian i Jakub Bąk weszli na murawę w końcówce, ale zdążyli pokazać się z bardzo dobrej strony i bez kompleksów walczyli ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Chłopcy na co dzień trenowani przez Andrzeja Dylowicza wiosną jeszcze raczej nie zagrają na IV-ligowych boiskach, ale już w kolejnych sezonach mogą okazać się ciekawym wzmocnieniem zespołu i na pewno będą dostawali swoje szanse. Jeden z nich zresztą zaliczył prawdziwe wejście smoka. Kacper Grodzki zdecydował się uderzenie sprzed pola karnego, piłka odbiła się jeszcze przed bramkarzem i wpadła do siatki dając prowadzenie Biało-Czerwonym. Rozbita zupełnie defensywa Zatorzanki kilka chwil później dała się zaskoczyć jeszcze raz. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się testowany stoper i bez problemu ustalił wynik meczu na 3:1.

Szczakowianka w sumie zimą rozegrała aż dziewięć meczy kontrolnych i budowała skład na rundę wiosenną. W najbliższych miesiącach przyjdzie nam oglądać zupełnie nową ekipę Jaworznickich Drwali. Zimowe mecze kontrolne pokazały, że w zespole jest spory potencjał. Bilans sparingów jest korzystny dla Biało-Czerwonych, który zaliczyli łącznie 4 wygrane, 3 remisy i tylko dwie porażki (odniesione zresztą na samym początku przygotowań).

W najbliższym tygodniu dopięte zostaną ostatnie formalności związane z transferami do klubu. Ostatecznie zespół zasili najprawdopodobniej sześciu nowych graczy. Dodatkowo możliwy jest też powrót do Szczakowianki snajpera, który w ostatnich latach zaliczył sporo bramek dla Biało-Czerwonych. We wtorek zawodnicy przejdą badania lekarskie przed rundą wiosenną a także będą uczestniczyli w tradycyjnej sesji zdjęciowej. Tymczasem już teraz zapraszamy wszystkich kibiców w sobotę 17 marca na Stadion Miejski na pierwszy ligowy pojedynek. O godzinie 13:00 Jaworzniccy Drwale podejmować będą Wartę Zawiercie.

Szczakowianka Jaworzno - Zatorzanka Zator 3:1 (1:1)

(testowany, Grodzki, testowany)

Szczakowianka: Kojdecki – Chrapek, Testowany 1, Smolik, Dworak – Molenda, Biskup, Sermak, Testowany 2 – Janeczko, Testowany 3

Grali też: Holewa, Grodzki, Testowany 4, Bąk, Palian, Kędroń, Kamiński

Zimowe sparingi Szczakowianki:

Akademia Rozwoju Katowice    0:3
KS Stadion Śląski             1:1 (Janeczko)
Urania Ruda Śląska            1:2 (testowany)
Zatorzanka Zator            2:0 (Sermak, Chrapek)
SKS Łagisza                 4:1 (testowany, Janeczko x2, testowany)
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie     1:1 (testowany)
Beskid Skoczów            0:0
Pcimianka Pcim            2:1 (Molenda, Kamiński)
Zatorzanka Zator             3:1 (testowany, Grodzki, testowany)

Bilans: 9 meczy – 4 zwycięstwa, 3 remisy, 2 porażki, bramki 14:10

 

Facebook - duży

padasnieg.com/kadra/ Kolejne buty od gwiazdy. Zobacz tutaj jak wyglądają nowe buty od marki Puma, które projektowała Rihanna.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.