Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Wrócili na tarczy

Dominik Kasprzyk; 18.11.2013; 00:41; źródło: własne

Wrócili na tarczy

Wyjazdową porażką 0:2 z LZS Piotrówka Szczakowianka zakończyła rozgrywki ligowe w roku 2013.

Szczakowianka mecz z Piotrówką rozpoczęła z animuszem i gdyby w pierwszym kwadransie wykorzystała wypracowane sytuacje, to zapewne udałoby się jej wywieźć z gorącego terenu cenne punkty. Już na początku Aleksander Mużyłowski popisał się efektownym rajdem na prawej stronie, wrzucił piłkę na piąty metr, Michał Biskup z woleja posłał jednak piłkę obok słupka. Kilka minut później Damian Sieniawski wrzucał piłkę także z lewej strony idealnie na głowę Pawła Kędronia, ale ten fatalnie spudłował. Potem było już tylko gorzej. Jaworznianie próbowali walczyć, ale zawodnicy LZS-u odzyskali kontrolę nad grą i nie pozwalali już Biało-Czerwonym na zbyt wiele.

Na niespełna dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Maciej Domurat w polu karnym faulował Kevina Kennetha Bulaji a sędzia z Żywca bez wahania wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił Bogumił Dziliński. Tuż przed przerwą LZS mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie po ładnej kombinacyjnej akcji, w polu karnym fatalnie jednak zachował się Kevin Bulaji.

Po przerwie Szczakowianka chciała odrabiać straty, szybko jednak nadziała się na kontrę LZS-u. Najlepszy strzelec gospodarzy – Dzikamai Gwaze w efektowny sposób ograł defensorów Biało-Czerwonych i bez kłopotu umieścił piłkę w siatce ustalając wynik spotkania na 2:0. Było to już jego dziesiąte trafienie w tym sezonie. Po utracie drugiej bramki z graczy Szczakowianki zupełnie już zeszło powietrze. Podopieczni trenera Sermaka nie mieli pomysłu na to jak pokonac bramkarza rywali Gospodarze tymczasem nie forsowali zbytnio tempa i bez większych problemów kontrolowali grę. Kilka razy zagrozili zresztą jaworznickiej bramce. Szczakowianka dwa razy miała jeszcze okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki, nie potrafiła jednak wstrzelić się w bramkę rywali. Najpierw Damian Sieniawki uderzył minimalnie nad bramką, w samej końcówce zaś świetnym refleksem wykazał się golkiper miejscowych, który sparował na rzut rożny piłkę po groźnym uderzeniu Przemysława Frasia.

LZS Piotrówka – Szczakowianka Jaworzno 2:0 (1:0)

(Dziliński 36-k., Gwaze 57)

LZS: Frances - Sroka, Cembolista, Iwan, Kluz (89. Cassio) - Mańkowski, Ekwueme, Galdino (55. Zerah), Gwaze - Dziliński (66. Filipe), Bulaji

Szczakowianka: Kojdecki - Domurat (67. Wierzba), Berliński, Grzywa, Franiel - Kędroń, Mużyłowski (76. Łukowicz), Fraś (87. Molenda), Sieniawski (80. Dworak) - Biskup - Przebindowski

Żółte kartki: Sroka, Kluz - Domurat, Sieniawski, Biskup.

Sędziował: Miłosz Widarz (Żywiec)

Widzów: ok. 80

zostroja85 Wysłano: 5 grudnia 2013; 12:19

Trochę szkoda, że ostatni mecz w tych rozgrywkach zawalili. Ale miejmy nadzieję, że kolejny sezon rozpocznie się dla nich bardziej pozytywnie :)