Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Wciąż bez punktów

Dominik Kasprzyk; 27.08.2017; 01:22; źródło: własne

Wciąż bez punktów

Porażką 0:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Szczakowianki ze Spartą Lubliniec.

Pierwsza połowa wyjazdowego starcia ze Spartą Lubliniec była dość wyrównana a gra toczyła się głównie w środku pola. Oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale długo były nieskuteczne. Groźnie na bramkę Sparty uderzał chociażby Sebastian Dylowicz, zabrakło mu jednak dokładności. Także inni gracze a Jaworzna nie potrafili pokonać miejscowego bramkarza. Tymczasem na kilka minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Po przejęciu piłki w środku pola Damian Kosiński dostał niezłe prostopadłe podanie między obrońców, minął próbującego jeszcze interweniować Kojdeckiego i wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie gospodarze cofnęli się do obrony i czekali na okazje do kontry. Szczakowianka tymczasem rzuciła wszystkie siły do ataku i szturmowała bramkę Sparty. Jaworznianie mimo wyraźnej przewagi nie mieli pomysłu na rozmontowanie szczelnej defensywy miejscowych i długo bili głową w mur. Ekipa z Lublińca konsekwentnie realizowała swój plan i wybijała Biało-Czerwonych z uderzenia, nie angażując się zbytnio w ofensywę. Piłkarze z Jaworzna mieli problemy z wypracowywaniem sobie klarownych sytuacji strzeleckich a pojedyncze strzały był niecelne lub zbyt słabe by zaskoczyć miejscowego golkipera. Na mniej więcej kwadrans przed końcem jaworznianie wypracowali sobie dobrą okazję do zmiany wyniku, ale w kluczowym momencie Paweł Kędroń nie zdołał trącić w polu karnym piłki wrzucanej z boku boiska. Swoje próby miał też chociażby Adma Janeczko, ale piłka ani razu nie wpadła do siatki gospodarzy. Sparta tym samym dzięki złotej bramce zapewniła sobie drugą w tym sezonie wygraną na własnym boisku i potwierdziła, że szczególnie u siebie może być bardzo groźna.

W najbliższą sobotę podopieczni trenera Andrzeja Sermaka będą mieli okazję by wreszcie przerwać złą passę i zdobyć pierwsze w sezonie punkty. Biało-Czerwoni przy Krakowskiej gościć będą Polonię Poraj. Początek spotkania na Stadionie Miejskim o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy!

Sparta Lubliniec – Szczakowianka Jaworzno 1:0 (1:0)
(Kosiński 40)

Szczakowianka: Kojdecki – Dworak, Smolik, Holewa, Ząbek – Molenda (Kędroń), Sermak (Chrapek), Biskup, Dylowicz (Noworyta) – Kamiński, Janeczko

Sędziował: Paweł Kuban (Zawada)