SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 12.09.2019; 21:57; źródło: własne

W pucharze z Tęczą Błędów

Rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego ruszyły już na dobre. W drugiej rundzie los przydzielił Biało-Czerwonym trudnego rywala – Tęczę Błędów.

Tegoroczna edycja „Pucharu Tysiąca Drużyn” w naszym podokręgu ruszyła 3 września. W pierwszej rundzie Szczakowianka trafiła w losowaniu na wolny los, dzięki czemu razem z kilkoma innymi drużynami awansowała od razu do drugiej rundy. Jak zwykle nie obyło się bez niespodzianek, a teoretycznie słabsze ekipy potrafiły pokazać prawdziwy pazur. Największą sensację sprawiła chyba Tęcza Błędów, ogrywając 4:2 IV-ligową Wartę Zawiercie. Zaskakujący wynik padł też w Sosnowcu, gdzie młode rezerwy Zagłębia aż 6:0 rozgromiły Górnika Wojkowice. Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak powiedzieć, że wojkowiczanie zagrali w mocno rezerwowym składzie, a na boisku wystąpił nawet... burmistrz Wojkowic. Puchar często bywa okazją do dokonania przeglądu kadr, a na boisku swoją szansę dostają zmiennicy, co paradoksalnie jednak podkręca rywalizację, a mecze stają się jeszcze ciekawsze.

Pucharowe emocje rosną, a w drugiej rundzie dojdzie do kilku ciekawych pojedynków. Los tak sprawił, że na pierwszy plan zdaje się wychodzić starcie Szczakowianki z Tęczą Błędów. Oba zespoły w lidze walczą o awans i teraz będą mogły dokonać przeglądu sił i w bezpośrednim meczu przetestować rywala. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek. W lidze Tęcza radzi sobie bardzo dobrze i jak na razie zajmuje pozycję wicelidera, tracąc tylko trzy punkty do jaworznickich Drwali. Ostatnia wizyta Tęczy w Szczakowej skończyła się porażką 3:4, ale od tego czasu oba zespoły przeszły sporo zmian i każdy wynik będzie możliwy.

Tradycyjnie mecz pucharowy zostanie rozegrany na stadionie im. Karola Fuchsa w Szczakowej. Początek spotkania w środę 18 września o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy!

Zestaw par II rundy:

Strażak Nowa Wieś – Unia Dąbrowa Górnicza
SKS Łagisza – AKS Górnik Niwka Sosnowiec
Szczakowianka Jaworzno – Tęcza Błędów
Czarni Sosnowiec – Sarmacja Będzin
Niwy Brudzowice – RKS Grodziec
MKS Poręba – Zagłębie II Sosnowiec
Źródło Kromołów – Przemsza Siewierz
Przemsza Okradzionów – Cyklon Rogoźnik

 

Facebook grafika

http://dlalejdis.pl/artykuly/mlynek_zarnowy_na_jaki_warto_postawic
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.