Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Udany debiut rezerw

Dominik Kasprzyk; 26.08.2014; 01:38; źródło: własne

Udany debiut rezerw

Druga drużyna Szczakowianki w niedzielę zainaugurowała rozgrywki sosnowieckiej B-klasy. Młodzi rezerwiści spisali się na medal pokonując na wyjeździe rezerwy Cyklona Rogoźnik 3:1.

Forma Szczakowianki II przez startem sezonu była wielką niewiadomą. Jaworznianie na kilka dni przed pierwszym mecze rozegrali jedyny tego lata sparing, w którym gładko pokonali Ciężkowiankę 4:2. Jak się okazało był to dobry zwiastun i już w pierwszej kolejce młodzi Drwale potwierdzili swoją wartość.

Po dość chaotycznym początku rezerwiści Szczakowianki przejęli inicjatywę i szybko wyszli na prowadzenie. Patryk Świerczyński zagrał dokładne prostopadłe podanie do Mariusza Mastalerza a ten dopełnił formalności i posłał piłkę w dolny prawy róg bramki. Tym samym 18-letni napastnik Biało-Czerwonych otworzył nowy etap w historii klubu strzelając pierwszego gola dla reaktywowanych rezerw. Szczakowianka II  dość spokojnie kontrolowała przebieg gry i jeszcze przed przerwą podwyższyła wynik spotkania. Mastalerz w 37. minucie został powalony w polu karnym a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do wykonania karnego podszedł sam poszkodowany i drugi raz tego dnia trafił do siatki.

W drugiej połowie jaworznianie rozluźnieni prowadzeniem nieco oddali pole gry rywalom zdeterminowanym do odrabiania strat. Po błędzie defensywy Paweł Piwowarczyk zdobył bramkę kontaktową. Końcowe minuty były bardzo nerwowe a pod bramką strzeżoną przez Mateusza Kiepurę bywało niebezpiecznie, zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Jednak to do jaworznickich rezerwistów należało ostatnie słowo. Już w doliczonym czasie gry rozgrywający świetne zawody Mastalerz był faulowany na prawej stronie boiska. Damian Telega dośrodkował w pole karne a tam do piłki dopadł Arkadiusz Brzozowski, który ustalił wynik spotkania na 3:1.

Wygrana rezerwistów może cieszyć i jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami w B-klasie.W składzie tym razem znalazł się tylko jeden zawodnik pierwszej drużyny - Marcin Smolik, który zresztą potem tego samego dnia zaliczył swój debiut w IV lidze w meczu z Góralem. Już w najbliższą niedzielę młodzi Drwale po raz pierwszy będą mogli zaprezentować się jaworznickiej publiczności. Na stadionie w Szczakowej o godzinie 17:00 Szczakowianka II podejmować będzie ekipę KS Giebło.

Cyklon II Rogoźnik – Szczakowianka II Jaworzno 1:3
(Piwowarczyk 70 – Mastalerz 13, 37-k., Brzozowski 90+4)

Szczakowianka II: Kiepura – Woronowicz, Jelonek, Walczak (Stachel), Telega – Brzozowski, Koziarz, Smolik (Lipiński), Śliwiński (P. Molenda) – Mastalerz, Świerczyński

piernik33 Wysłano: 27 sierpnia 2014; 13:24