Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Udana inauguracja Szczakusi

Dominik Kasprzyk; 16.04.2015; 20:54; źródło: własne

Udana inauguracja Szczakusi

Młodzież Szczakowianki z rocznika 2002/2003 we wtorek rozgrywała pierwsze tej wiosny ligowe spotkanie. Szczakusie na wyjeździe 4:1 pokonali Zagłębie Sosnowiec.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie ponieważ obie drużyny zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach i mają realne szanse wygranie całej ligi. Od pierwszych minut spotkania walka była bardzo wyrównana, ale to gospodarze pierwsi strzelili gola. To jednak tylko zmobilizowało podopiecznych trenera Dylowicza do jeszcze ambitniejszej postawy na murawie. Tuż przed końcem pierwszej połowy ataki Szczakowianki przyniosły pożądany efekt a Dawid Lipniak dwa razy trafił do siatki wyprowadzając Biało-Czerwonych na prowadzenie.

Wydawało się, że po przerwie to Zagłębie rzuci się do odrabiania strat, Szczakusie pokazali jednak prawdziwy charakter i szybko dobili rywali. Oskar Orawski strzelił gola na 3:1 i od tego momentu młoda Szczakowianka już niemal niepodzielnie rządziła na boisku. Zagłębie nie potrafiło znaleźć sposobu na koncertowo grającą Szczakowiankę i było tylko tłem dla młodych Drwali którzy co chwila zagrażali bramce gospodarzy. Grające bardzo rozsądnie obrona i atak Szczakusi doprowadziły do zdobycia kolejnej bramki co zupełnie już załamało drużynę gospodarzy. Kacper Grodzki świetnie wykonał rzut rożny i ustalił wynik meczu na 4:1.

Szczakowianka dzięki wygranej umocniła się na pozycji lidera. Chłopcom gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Już we wtorek 21 kwietnia Szczakusie u siebie podejmować będą drużynę Milenium Wojkowice. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz, początek o godzinie 16:00.