SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 10.07.2018; 00:13; źródło: własne

Szczakowianka zagra w barażach!

Nadzieje na utrzymanie Szczakowianki w Haiz IV lidze odżyły na nowo. Po wycofaniu kilku drużyn z rozgrywek  Śląski Związek Piłki Nożnej zdecydował o tym, że Biało-Czerwoni mają rozegrać baraż o utrzymanie z Kuźnią Ustroń.

Zamieszanie ze składem niższych lig w naszym regionie trwa w najlepsze i na miesiąc przed początkiem rozgrywek wciąż nie wiadomo kto zagra w IV lidze i okręgówkach. Po zakończeniu sezonu wszystko zdawało się jasne – Szczakowianka podzieliła los Piasta II Gliwice, Sparty Lubliniec i Rakowa II Częstochowa i spadła do ligi okręgowej. Potem jednak z gry zaczęły wycofywać się kolejne zespoły. Jako pierwsza z gry zrezygnowała Unia Turza Śląska. Po spadku z III ligi główny sponsor zdecydował, że rezygnuje z wspierania klubu i przenosi się do pobliskiej Odry Wodzisław, z którą chce walczyć o awans.  Kilka dni temu BKS Stal Bielsko-Biała sensacyjnie zrezygnował z gry w III lidze. Zyskały na tym rezerwy Górnika Zabrze, które ocaliły III-ligowy byt, ale dzięki temu także na niższych szczeblach kilka klubów odzyskało nadzieję.

W piątek wieczorem Wydział Gier ŚlZPN potwierdził, że otrzymał od Unii i BKS-u pisma o wycofaniu z rozgrywek III i IV ligi. W związku z tym w Haiz IV lidze zwolniły się dwa miejsca, które należy szybko uzupełnić. Jedno z automatu otrzymał Raków II Częstochowa, drugie zaś wymaga rozegrania kolejnego barażu. W barażowym dwumeczu Szczakowianka ma zmierzyć się z Kuźnią Ustroń. Mecze barażowe zaplanowano na 1 sierpnia na godz. 18:00 i 5 sierpnia na godz. 17:00. Losowanie gospodarza pierwszego meczu odbędzie się 18 lipca. Tym samym o tym kto zagra w Haiz IV lidze przekonamy się najpewniej dopiero tuż przed startem rozgrywek. Dodatkowo w przypadku utrzymania Szczakowianki, Biało-Czerwoni w nowym sezonie zostaną przeniesieni do II grupy IV ligi, zwanej czasami południową. Jeżeli jeszcze jedna drużyna wycofa się z gry – a taką możliwość rozważają rezerwy Podbeskidzia – to rozegranie barażu może okazać się niepotrzebne i wówczas zarówno Kuźnia jak i Szczakowianka utrzymałyby się w Haiz IV lidze.

Facebook - duży

korki puma http://kulturystyka.pl/jak-cwiczyc-poszczegolne-partie-miesniowe/
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.