errors.8192.1 (8192): Function get_magic_quotes_runtime() is deprecated [ SYSPATH/bigfile.php, line 2806 ]
errors.8192.1 (8192): Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated [ SYSPATH/bigfile.php, line 2813 ]
 Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Szczakowianka w grupie „północnej”

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 16.05.2020; 20:12; źródło: własne

Szczakowianka w grupie „północnej”

Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej podała składy grup IV ligi na sezon 2020/21. Szczakowianka znalazła się w grupie I, która skupia głównie zespoły z północy województwa.

W rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej niemal wszystko jest już jasne. Rozgrywki od IV ligi w dół zostały zakończone, drużyny, które po rundzie jesiennej zajmowały miejsca dające awans – otrzymały promocję do wyższej ligi, natomiast wszystkie drużyny z miejsc spadkowych utrzymały się w dotychczasowych ligach.

Komisja ds. Rozgrywek podała już skład poszczególnych lig w sezonie 2020/21. Szczakowianka znalazła się w grupie I IV ligi, którą można określić jako „północną”. To zdecydowanie bardzo ciekawa grupa, w której gra kilka zespołów dobrze znanych kibicom. Wśród najciekawszych ekip, z którymi przyjdzie się mierzyć Biało-Czerwonym znalazły się takie zespoły jak Szombierki Bytom (o ile nie awansują do III ligi), Ruch Radzionków, Warta Zawiercie czy Przemsza Siewierz. Drwali czeka sporo bardzo bliskich wyjazdów – na mecze z Sarmacją Będzin, Unią Kosztowy, Unią Strzemieszyce czy RKS-em Grodziec. Oprócz Szczakowianki w grupie północnej znalazło się jeszcze dwóch innych beniaminków – MKS Myszków i Jedność Przyszowice. Obu ekipom przy okazji gratulujemy awansu. Nowy sezon zapowiada się bardzo ciekawie i oby wszystko przebiegało już zgodnie z planem.

Do 20 czerwca skład ligi może jeszcze ulec zmianie. Do tego dnia kluby muszą potwierdzić swój udział w rozgrywkach, a ze względu na pandemię wiele klubów boryka się z problemami finansowymi, może więc okazać się, że nie wszystkie ekipy zdołają wystartować. Dla składu grup ważny będzie też baraż o awans do III ligi, w którym LKS Goczałkowice zagra z Szombierkami Bytom.

Cały czas pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia kwestia Pucharu Polski. W kilku podokręgach – w tym także sosnowieckim – do rozegrania zostały finały. Jest spora szansa, że te mecze uda się rozegrać – Biało-Czerwoni czekają więc na nową datę finałowego starcia z Unią Dąbrowa Górnicza. Poza tym do rozegrania są wszystkie rundy Pucharu okręgowego. ŚlZPN przedłużył czas na rozstrzygnięcie pucharowych rozgrywek do 31 lipca, być może więc czeka nas pucharowy początek lata.

Rozgrywki w sezonie 2020/21 mają wstępnie ruszyć już w drugiej połowie lipca, czyli zdecydowanie wcześniej niż zwykle, ale oczywiście wszystko będzie zależne od sytuacji w kraju i regionie.

Skład IV ligi – grupa I:

1. TS SZOMBIERKI BYTOM - baraż o III ligę
2. LKS UNIA KOSZTOWY
3. MLKS ZNICZ KŁOBUCK
4. KP WARTA ZAWIERCIE
5. KS RUCH RADZIONKÓW
6. AKS MIKOŁÓW
7. LKS PRZEMSZA SIEWIERZ
8. LKS POLONIA PORAJ
9. RKS RAKÓW II CZĘSTOCHOWA S.A.
10. BKS SARMACJA BĘDZIN
11. KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA
12. MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
13. GKS GWAREK ORNONTOWICE
14. KS SLAVIA RUDA ŚLĄSKA
15. RKS GRODZIEC
16. LKS DRAMA ZBROSŁAWICE
17. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE – awans z Klasy Okręgowej grupy 1 Bytom-Zabrze
18. MKS MYSZKÓW – awans z Klasy Okręgowej grupy 2 Częstochowa-Lubliniec
19. JSP SZCZAKOWIANKA – awans z Klasy Okręgowej grupy 4 Katowice-Sosnowiec

 

Facebook grafika

firma budowlana warszawa
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.