SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 05.07.2019; 21:44; źródło: własne

Szczakowianka w grupie katowicko-sosnowieckiej

Znamy już kształt Zina Klasy Okręgowej po reformie, jaka właśnie wchodzi w życie. Szczakowianka w nowym sezonie zagra w grupie katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej, gdzie czekać ją będzie wiele ciekawych starć.

Zapowiadana od jakiegoś czasu przez Śląski Związek Piłki Nożnej reforma rozgrywek stała się faktem. W sezonie 2019/2020 drużyny z ligi okręgowej rywalizować będą w zupełnie nowych grupach, spośród których każda obejmować będzie ekipy z dwóch sąsiednich podokręgów. Szczakowianka występować będzie w grupie, w której zagrają ekipy z podokręgów Katowice i Sosnowiec. W okresie przejściowym grupa ta liczyć będzie 18 zespołów, by jednak docelowo od sezonu 2020/21 liczba ta spadła do 16 drużyn. Dlatego w najbliższych rozgrywkach spodziewać się można sporo emocji. Szczakowianka rywalizować będzie z siedmioma drużynami, z którymi grała w minionych rozgrywkach – Górnikiem Wojkowice, Siemianowiczanką, Tęczą Błędów, Zagłębiem II Sosnowiec, AKS-em Niwka, Źródłem Kromołów i Cyklonem Rogoźnik. Do tego dochodzi siedem zespołów z katowickiej okręgówki – Podlesianka Katowice, Pogoń Imielin, Sparta Katowice, Urania Ruda Śląska, Orzeł Mokre, Górnik MK Katowice oraz Naprzód Lipiny. Stawkę uzupełnia jeden spadkowicz z IV ligi – Górnik Piaski, oraz dwóch beniaminków – zwycięzców katowickiej i sosnowieckiej A-klasy – Niwy Brudzowice i Wawel Wirek.

Awans do IV ligi uzyska tylko i wyłącznie zwycięzca całej grupy, a kandydatów nie zabraknie. Oprócz Biało-Czerwonych w walce o promocję powinna liczyć się Podlesianka, która mocno ostrzy sobie zęby na awans i już w minionym sezonie była blisko sukcesu. Groźna będzie na pewno Siemianowiczanka, dużą niewiadomą będzie postawa Górnika Piaski a pewnie w trakcie rozgrywek pojawi się jeszcze jakiś czarny koń.

Także w strefie spadkowej będzie bardzo nerwowo. Ze względu na reformę i zmniejszenie liczebności grupy od sezonu 2020/21, do A klasy spadnie aż 5 zespołów z miejsc 14-18. W takim układzie każdy pojedynczy punkt będzie na wagę złota i może decydować o ligowym bycie.

Rozgrywki w rundzie jesiennej ruszą już 10 sierpnia i potrwają aż do 23 listopada. W sierpniu piłkarzy czeka prawdziwy maraton i 5 spotkań z rzędu. ŚlZPN tak ustalił terminarz, by mecze rozgrywane były głównie w weekendy – tylko jeden termin przypada w środę (28 sierpnia). Biało-Czerwoni lada dzień rozpoczną przygotowania do rozgrywek. W najbliższych dniach na naszych łamach pojawi się wykaz gier kontrolnych, które podopieczni trenera Cygnara rozegrają w ramach okresu przygotowawczego.

 

Facebook grafika

Witaminy - https://aklor.pl - Witaminy
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.