SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 20.02.2018; 16:04; źródło: własne

Szczakowianka na pudle


Całkiem udany występ zaliczyli piłkarze Szczakowianki w XIV Memoriale im. Mirosława Stadlera. Biało-Czerwoni zajęli III miejsce.

Podopieczni trenera Szymona Stawowego do rywalizacji przystąpili w grupie B, gdzie mierzyli się z Salosem, PSV Podłęże i Zgodą Byczyna. Cały turniej rozpoczął się bardzo udanie dla Jaworznickich Drwali. Po świetnym meczu Szczakowianka pewnie 2:0 ograła ekipę Salosu a na listę strzelców wpisali się Tomasz Dworak i Michał Biskup. W drugiej kolejce na drodze Biało-Czerwonych stanęła Zgoda, która tego dnia była wyjątkowo dobrze dysponowana i jak pokazał czas dotarła aż do wielkiego finału. Oba zespoły zagrały bardzo wyrównany bój, który zakończył się bezbramkowym remisem. Przed ostatnim meczem Szczakowianka była już praktycznie pewna wyjścia z grupy, ale potrzebowała remisu by postawić kropkę nad i. PSV co prawda na początku zaskoczyło nieco Drwali i wyszło na prowadzenie, ale Adam Janeczko szybko przywrócił wszystko do porządku i doprowadził do wyrównania.

Szczakowianka awansowała do dalszych gier z drugiego miejsca w grupie. W półfinale przyszło jej mierzyć się z Victorią 1918. Zespoły grały bardzo uważnie w defensywie i nie chciały się odsłonić, sytuacji bramkowych było więc stosunkowo niewiele. Dopiero złota bramka autorstwa Maziarza sprawiła, że to Victoria zyskała przewagę. Szczakowianka próbowała jeszcze odrabiać straty i rzuciła siły do ofensywy, ale na nic się to zdało i to Biało-Zieloni awansowali do finału.

Sporo emocji dostarczył mecz o III miejsce z Ciężkowianką. Były zawodnik Biało-Czerwonych Bartłomiej Molenda korzystając z błędu bramkarza wpakował piłkę do siatki wyprowadzając ekipę z Ciężkowic na prowadzenie. Szczakowianka rozpoczęła pościg za wynikiem i zdołała jeszcze doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia autorstwa Pawła Sermaka. Mimo kilku okazji więcej bramek już nie padło i o wszystkim zdecydować miały rzuty karne. W tych lepsza okazała się Szczakowianka a główna w tym zasługa stojącego między słupkami Krystiana Wylężka który wybronił jednego karnego. Ostatecznie Jaworzniccy Drwale zwyciężyli 3:1 i stanęli na najniższym stopniu podium.

Podczas memoriału barwy Szczakowianki reprezentowali: Michał Kojdecki, Krystian Wylężek, Michał Biskup, Paweł Sermak, Szymon Chrapek, Jacek Pieczara, Krzysztof Kamiński, Tomasz Dworak, Adam Janeczko, Artur Molenda.

Więcej o Memoriale przeczytać można w lokalnych mediach a także znaleźć na naszym fanpage na Facebooku, gdzie pojawiły się m.in. nagrania z relacji na żywo z meczy Biało-Czerwonych.

EXTRA Jaworzno - relacja z turnieju

Jaw.pl - relacja i fotogaleria

Jaw.pl - relacja wideo z meczy finałowych


FOTOGALERIA EXTRA Jaworzno (165 zdjęć)

FOTOGALERIA MCKiS Jaworzno (86 zdjęć)

 

GRUPA B

LKS „ Zgoda” Byczyna – PSV Podłęże 1:0 (Nawrocki)
JSP „Szczakowianka” Jaworzno – PSS „Salos” 2:0 (Dworak, Biskup)
LKS „ Zgoda” Byczyna – JSP „Szczakowianka” Jaworzno 0:0
PSV Podłęże – PSS „Salos” 0:1 (T. Jaromin)
LKS „Zgoda” Byczyna – PSS „Salos” 2:0 (Ł. Przebindowski, Smreczak)
PSV Podłęże – JSP „Szczakowianka” Jaworzno 1:1 (Szczuka – Janeczko)

Tabela grupy B

1. Zgoda Byczyna             3    7    2 1 0     3:0
2. Szczakowianka Jaworzno    3    5    1 2 0     3:1
3. PSS Salos                3    3    1 1 1    1:4
4. PSV Podłęże            3    1    0 0 3     1:3   

PÓŁFINAŁY
Victoria 1918 Jaworzno – Szczakowianka Jaworzno 1:0 (Maziarz)
LKS Ciężkowianka Jaworzno – Zgoda Byczyna 0:2 (Zieliński, Radosz)

MECZ O III MIEJSCE:
Szczakowianka Jaworzno – LKS Ciężkowianka Jaworzno 1:1 (Sermak – B. Molenda) Karne: 3:1

FINAŁ
Victoria 1918 Jaworzno – Zgoda Byczyna 1:0 (Majka)

Kolejność końcowa:

1. Victoria 1918 Jaworzno
2. LKS Zgoda Byczyna
3. Szczakowianka Jaworzno
4. LKS Ciężkowianka Jaworzno
5. MCKiS Jaworzno
6. PSS Salos
7. PSV Podłęże
8. Solidarność ZG Sobieski

NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepszy strzelec: Bartłomiej Molenda (Ciężkowianka)
Najlepszy bramkarz: Przemysław Adamus i Dawid Madeja (obaj Victoria 1918)

 

 

Facebook - duży

Magazyny do wynajęcia Kopytów Prowadzisz aktywny tryb życia ? Aztorin jest dla Ciebie, zobacz na aztorin.com/ i wybierz swój model zegarka. Odżywki PL - Odżywki
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.