SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 05.07.2019; 21:42; źródło: własne

Szczakowianka druga w PRO Junior System!

Śląski Związek Piłki Nożnej podsumował miniony sezon i przyznał punkty w klasyfikacji  PRO Junior System. Szczakowianka zajęła drugie miejsce w tej klasyfikacji w swojej grupie Zina Klasy Okręgowej, dając się tylko wyprzedzić rezerwom Zagłębia Sosnowiec.

Program  PRO Junior System od niedawna działa w niższych ligach. Jego celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach Klas Okręgowych i Klas A poprzez premiowanie występów juniorów, a w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów. Zespoły dostają punkty za każdym razem gdy w ich barwach pojawiają się na boisku zawodnicy w wieku 18 lat i młodsi. Dla klubów, które najbardziej promują młodych graczy przewidziane są na koniec sezonu skromne nagrody finansowe.

W sezonie 2018/19 Szczakowianka w klasyfikacji  PRO Junior System mocno zapunktowała, szczególnie jesienią i w sumie zdobyła 1533 punkty. Jak się okazało to dało jej 2. miejsce w IV grupie katowickiej okręgówki, tuż za plecami rezerw Zagłębia Sosnowiec, które siłą rzeczy zdominowało całą klasyfikację, oparte jest bowiem na młodzieży i wychowankach. Dzięki temu na klubowe konto trafi nagroda w wysokości 1000 zł, co oczywiście jest kwotą dość symboliczną, ale pozwoli już chociażby na zakup sprzętu sportowego. Co ciekawe na dużo wyższe kwoty mogą liczyć IV-ligowcy. Ekipa, która zgromadzi najwięcej punktów w Haiz IV lidze otrzymuje aż 35 000 zł!

 

Facebook grafika

warszawa
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.