errors.8192.1 (8192): Function get_magic_quotes_runtime() is deprecated [ SYSPATH/bigfile.php, line 2806 ]
errors.8192.1 (8192): Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated [ SYSPATH/bigfile.php, line 2813 ]
 Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Sparingowe starcie z Przemszą

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna strona

Dominik Kasprzyk; 25.07.2019; 23:15; źródło: własne

Sparingowe starcie z Przemszą

W środę Szczakowianka rozegrała trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem po ciekawym starciu Biało-Czerwoni ulegli Przemszy Siewierz 2:3.

Przemsza, która na co dzień gra w Haiz IV lidze okazała się wymagającym sparingpartnerem dla Biało-Czerwonych. Obie ekipy stworzyły przy Kościuszki bardzo ciekawe widowisko obfitujące w bramki i sytuacje strzeleckie.

Już w 3. minucie Drwale mogli wyjść na prowadzenie, ale golkiper gości zdołał wybronić rzut karny wykonywany przez Grzegorza Fonfarę. W kolejnych minutach Przemsza szybkimi akcjami wymusiła indywidualne błędy gospodarzy, a Łukasz Burczyk w niespełna 20 minut zdołał skompletować klasycznego hattricka. To jednak był dopiero początek emocji. Podopieczni trenera Cygnara nie zamierzali się poddawać i szybko przyniosło to pożądany efekt. Grający trener Biało-Czerwonych w 26. minucie świetnie wykonał rzut wolny z okolic narożnika pola karnego i dał jaworznianom pierwsze trafienie. Kilka chwil później arbiter po raz kolejny przyznał Szczakowiance rzut karny. Tym razem do jego wykonania podszedł testowany napastnik i zdobył kontaktową bramkę. Szczakowianka próbowała atakować i szczególnie po przerwie zaczęła spychać rywali do defensywy. Mimo kilku okazji, Drwale nie potrafili umieścić piłki w siatce. Składnym akcjom Biało-Czerwonych brakowało wykończenia, a w bramce dobrze spisywał się bramkarz Przemszy. Jaworznianie ostemplowali nawet poprzeczkę, ale nie zdołali już odrobić strat. Tym samym goście ostatecznie wygrali 3:2.

Pojedynek z Przemszą, nawet mimo porażki, trzeba uznać za bardzo wartościowy test, który pozwolił lepiej przyjrzeć się testowanym zawodnikom. Trener Cygnar cały czas szuka wzmocnień, a w środę przy Kościuszki można było zobaczyć na murawie kilku nowych zawodników, z których część zapewne jesienią grać będzie dla Szczakowianki. Kolejny sparing już w sobotę, zmianie uległ jednak rywal i godzina spotkania. Jaworznianie tym razem zmierzą się z Fablokiem Chrzanów, a mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

Szczakowianka Jaworzno – Przemsza Siewierz 2:3 (2:3)
(Cygnar 26, Testowany 30-k. – Burczyk 4, 15, 20)

Szczakowianka: Kołodziej – Testowany 1, Wadas, Dębski, Testowany 2 – Testowany 3, Fonfara, Testowany 4, Chwalibogowski – Cygnar, Testowany 5.

Grali też: Biskup i czterech testowanych zawodników

Facebook grafika

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.