Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Sparingowa porażka

Dominik Kasprzyk; 07.02.2016; 23:08; źródło: własne

Sparingowa porażka

Szczakowianka w niedzielę w kolejnym meczu kontrolnym mierzyła się z RKS-em Grodziec Będzin. Biało-Czerwoni przegrali 0:2 tracąc obie bramki na początku drugiej połowy.

Ekipa z Będzina, która na co dzień gra w I grupie IV ligi śląskiej okazała się wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem dla podopiecznych trenera Andrzeja Sermaka. RKS wygrał wszystkie swoje trzy zimowe sparingi i na tym etapie przygotowań prezentuje się już całkiem dobrze. Samo spotkanie było typowym meczem walki, w którym więcej było fauli i gry w środku boisku niż sytuacji podbramkowych. Pierwsza połowa była wyrównana, oba zespoły starały się zyskać przewagę, miały jednak problemy z przedarciem się w pole karne. W sumie najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli Biało-Czerwoni. Po dobrej akcji lewą stroną zainicjowanej przez Sylwestra Dębowskiego piłka trafiła do Michała Biskupa, który wpadł w pole karne i oddał niestety minimalnie niecelny strzał.

W drugiej połowie obaj trenerzy systematycznie wpuszczali na boisko nowych zawodników a gra stała się trochę bardziej otwarta. Tę cześć spotkania lepiej rozpoczęli będzinianie, którzy szybko dwa razy skarcili jaworznian. W 50. minucie po akcji prawą stroną z prezentu ze strony jaworznickiej defensywy skorzystał Mateusz Arseniuk i otworzył wynik meczu. Szczakowianka od razu starała się odrabiać straty, narażała się jednak na kontry ze strony rywali. Zaledwie kilka minut później było już 2:0. Po akcji lewą stroną Adam Baran zdecydował się na strzał w długi róg, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki za plecami bezradnego Budki. Mimo kilku okazji z obu stron więcej goli już nie padło i RKS mógł świętować zwycięstwo.

Dla Szczakowianki była to pierwsza tej zimy sparingowa porażka. W zespole zagrało trzech testowanych już wcześniej zawodników, którzy są na dobrej drodze by wkrótce dołączyć na stałe do zespołu.

Szczakowianka Jaworzno – RKS Grodziec Będzin 0:2 (0:0)
(Arseniuk 50, Baran 58)

Szczakowianka: Budka – testowany 1, Rodziewicz, Kiczyński, Dębowski – Żurawik, Biskup, Mrożek, M. Walczak – Sermak – testowany 2
Grali też: Niedzielski, Repa, A. Molenda, Chrapek, Śliwiński, Leda, testowany 3