Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Sparingowa klęska

Dominik Kasprzyk; 25.07.2018; 22:43; źródło: własne

Sparingowa klęska

Wysoką porażką 0:7 z Gwarkiem Tarnowskie Góry zakończył się kolejny mecz kontrolny Szczakowianki. Przed spotkaniem z roli trenera Biało-Czerwonych zrezygnował Łukasz Jagoda.

Prawdziwą klęską zakończył się ostatni tego lata mecz kontrolny z udziałem Szczakowianki. Na dodatek jaworznianie zostali bez trenera, bowiem we wtorek Łukasz Jagoda ze względów osobistych musiał zrezygnować w prowadzenia zespołu. Ekipę osieroconą przez szkoleniowca w meczu z Gwarkiem poprowadził w zastępstwie Andrzej Dylowicz, siłą rzeczy nie miał jednak wielkiego pola do manewru.

Gwarek od samego początku spotkania potwierdził, że jest w świetnej formie i nie przypadkowo bardzo długo liczył się w walce o II ligę. Już w 11. minucie goście otworzyli wynik spotkania i potem dosłownie rozstrzelali jaworznian. Do przerwy Gwarek zdołał aż pięć razy umieścić piłkę w siatce i praktycznie zapewnić sobie wygraną. Biało-Czerwoni byli tylko tłem dla bardzo silnego rywala i jedynie sporadycznie przedzierali się pod bramkę, nie stwarzając jednak większego zagrożenia. Po przerwie to Gwarek wciąż był stroną dominującą, jaworznianie trochę lepiej jednak grali w defensywie, chociaż nie potrafili się odgryźć rywalom. Goście tymczasem jeszcze dwukrotnie znaleźli drogę do siatki i tym samym ustalili wynik na 0:7.

Szczakowianka meczem z Gwarkiem zakończyła serię gier sparingowych przed nowym sezonem. Teraz na Jaworznickich Drwali czeka ważne wyzwanie – mecze barażowe z Kuźnią Ustroń o utrzymanie w Haiz IV lidze. Pierwszy mecz w Ustroniu w środę o godzinie 18:00, rewanż natomiast w niedzielę 5 sierpnia w Jaworznie o godzinie 17:00. O tym kto poprowadzi drużynę z ławki trenerskiej podczas baraży i meczy ligowych przekonamy się w ciągu kilku najbliższych dni.

Szczakowianka Jaworzno – Gwarek Tarnowskie Góry 0:7 (0:5)

Szczakowianka: Kojdecki – Dworak, Smolik, Dębski, Holewa – Testowany 1, Biskup, Janeczko, Testowany 2 – Testowany 3, Testowany 4

Grali też: Testowany 5, Testowany 6, Grodzki