Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Sparing na remis

Dominik Kasprzyk; 27.07.2013; 14:48; źródło: własne

Sparing na remis

Szczakowianka ma już za sobą trzy mecze kontrolne. W sobotę podopieczni trenera Andrzeja Sermaka po ciekawym spotkaniu zremisowali 2:2 z niedawnym I-ligowcem – Ruchem Radzionków.

Do rozpoczęcia sezonu 2013/14 pozostały już tylko dwa tygodnie a to oznacza, że przygotowania Szczakowianki do ligi wkraczają w decydującą fazę. Powoli wyłania się już kształt zespołu jaki jesienią grać będzie w Jaworznie. Trzech zawodników – o czym donosiliśmy wczoraj – przedłużyło już umowy, lada dzień można spodziewać się kolejnych decyzji personalnych.

Sparing z Ruchem Radzionków, z którym przyjdzie biało-czerwonym rywalizować w lidze, był dobrym przetarciem przed ligowym sezonem. Jaworznianie od samego początku mieli przewagę i starali się nacierać na bramkę gości. Już w 16. minucie Michał Biskup po ładnej wymianie piłek na prawej stronie wpadł w pole karne, gdzie został powalony przez jednego z rywali. Sędzia wskazał na jedenasty metr a karnego na gola pewnym strzałem zamienił Paweł Sermak, dla którego było to już drugie trafienie tego lata. Pewne prowadzenie sprawiło, że w szeregi obronne gospodarzy wkradło się rozluźnienie z czego skwapliwie skorzystali radzionkowianie. W 28. minucie goście wywalczyli rzut karny i doprowadzili do wyrównania. Pod koniec pierwszej połowy zaś fantastycznym uderzeniem z woleja popisał się Toszek i dzięki temu Ruch schodził z boiska na przerwę prowadząc 2:1.

Po drugiej części gry trener Sermak stopniowo wprowadzał zmiany i pozwalał grać młodym zawodnikom, którzy odwdzięczyli się walką o każdy centymetr boiska. Jaworznianie wyrównali wynik spotkania na sześć minut przed końcem. Dobrze znany jaworznickim kibicom Krystian Żuraw doszedł do dobrego podania z prawej strony i strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Kolejny sparing Szczakowianka rozegra w środę o godzinie 17:00. Tym razem na wyjeździe w Nowej Wsi jaworznianie mierzyć się będą z tamtejszymi Niwami. Najprawdopodobniej za tydzień Szczakowianka rozegra jeszcze jeden mecz. Trener Sermak biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszej kolejce jego podopieczni będą musieli na sztucznej murawie walczyć ze Skrą, koniecznie chciałby zagrać sparing na takiej właśnie nawierzchni w Chełmku.

Szczakowianka Jaworzno – Ruch Radzionków 2:2

(P. Sermak 16-k., Żuraw 84 – Sadowski 28-k., Toszek 37)