Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Sparing eksperymentalny

Dominik Kasprzyk; 16.07.2016; 19:05; źródło: własne

Sparing eksperymentalny

Szczakowianka pierwszy mecz sparingowy poświęciła na testowanie kandydatów do gry. Biało-Czerwoni w piątek przegrali z KS-em Chełmek 1:3.

Pierwszy tego lata mecz kontrolny Szczakowianka rozegrała zaledwie po trzech dniach od wznowienia treningów i daleka jeszcze była od była od optymalnej formy. Trener Andrzej Sermak postanowił przyjrzeć się zawodnikom, którzy ewentualnie mogliby dołączyć do zespołu, dlatego w ekipie z Jaworzna w sumie na murawie pojawiło się aż 23 piłkarzy. Warto wspomnieć, że w zespole z Chełmka zagrało dwóch byłych piłkarzy Szczakowianki – Grzegorz Kantek i Sebastian Chojnowski.

W pierwszej połowie Szczakowianka miała optyczną przewagę, grała piłką, ale paradoksalnie to gospodarze stwarzali sobie znacznie groźniejsze sytuacje podbramkowe. Sporo pracy miał strzegący bramki Krystian Wylężek, który kilka razy ratował swój zespół przed utratą bramek. Zawodnicy z Chełmka już w początkowych minutach dwa razy poważniej postraszyli jaworznian trafiając w poprzeczkę a także przeprowadzając efektowną szybką kontrę zatrzymaną dopiero przez bramkarza. Po upływie pól godziny gry gospodarze wreszcie umieścili piłkę w siatce. Po akcji lewą stroną i próbie strzału piłka odbiła się wprost pod nogi jednego z miejscowych a ten uderzeniem w długi róg otworzył wynik meczu. Szczakowianka w międzyczasie oddała kilka strzałów na bramkę Chełmka, ale była wyjątkowo nieskuteczna.

Po przerwie trener Sermak wymienił całą jedenastkę za wyjątkiem bramkarza a Biało-Czerwoni rzucili się do ataku. Ofensywa szybko przyniosła efekt. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Marka Walczaka golkiper co prawda odbił piłkę, ta jednak trafiła na głowę Wojciecha Szymańskiego, który celnym strzałem doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach Szczakowianka starała się dalej atakować, ale groźna była praktycznie tylko po stałych fragmentach gry. Im blizej końca spotkania tym więcej na boisku było chaosu, z którym lepiej radzili sobie gospodarze. Gdy Chełmek wykorzystując fatalną grę defensywy trafił na 2:1, Biało-Czerwoni próbowali się odgryźć. Na to jednak tylko czekali miejscowi. W ostatniej minucie po raz kolejny Chełmek skorzystał z gapiostwa jaworznian i dosłownie z gwizdkiem kończącym spotkanie podwyższył na 3:1.

Szczakowianka w pierwszym meczu kontrolnym wypadła słabo, na tym etapie przygotowań i przy tak dużej rotacji na razie nie ma co rozdzierać szat. Dopiero w kolejnych tygodniach powinna zacząć się klarować kadra na nowy sezon a i forma zawodników może już tylko rosnąć. Szczakowianka w piątek łącznie testowała aż 6 nowych zawodników, trzeba jednak powiedzieć wprost, że większość wypadła dość blado i raczej nie dane im będzie zasilić zespołu podczas IV-ligowych zmagań. Wśród testowanych na boisku pojawił się m. in. doświadczony pomocnik, który w przeszłości grywał już w Szczakowiance, obrońca o wyjątkowo egzotycznym pochodzeniu czy kilku młodych piłkarzy z regionu. Już w środę Szczakowianka rozegra kolejny sparing. W Szczakowej o 17:30 mierzyć się będzie z bardzo wymagającym rywalem – Wartą Zawiercie, która jest beniaminkiem IV ligi.

KS Chełmek – Szczakowianka Jaworzno 3:1 (1:0)
(Szymański)

Skład Szczakowianki:
I połowa: Wylężek – Testowany 1, Smolik, Kiczyński, Dębowski – Testowany 2, Rodziewicz, Sermak, Testowany 3 – Testowany 4, Niedzielski
II połowa: Wylężek – A. Molenda (Śliwiński), Matwiejczuk, Testowany 5, Telega (Testowany 6) – Kamiński, Biskup, Chrapek, Walczak – Leda, Szymański

obserwujący Wysłano: 21 lipca 2016; 15:47

Redakcja jeszcze nie wie ale 19 lipca zmienił się nieco terminarz meczów Szczakowianki !!!