Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Słaba postawa biało-czerwonych. Szczakowianka 0:1 Polonia

Czwartą porażkę odnotowali w dniu wczorajszym zawodnicy Szczakowianki Jaworzno. Po bardzo słabym spotkaniu, podopieczni Radosława Gabigi ulegli na własnym stadionie Polonii Łaziska Górne 0:1 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył Karol Króliczek.

Zawodnicy obu drużyn pierwszą odsłonę sobotniego spotkania zaczęli dość ospale, co na starcie nie wróżyło interesującego widowiska. Nic więc dziwnego, że dopiero szósta minuta gry przyniosła pierwszą groźną akcję. Marcin Kondzielnik otrzymał dobre podanie od Dawida Szwargi, jednak jego strzał z półwoleja powędrował wysoko ponad bramką. Na odpowiedź ze strony zawodników Polonii musieliśmy czekać kolejne osiem minut. Wtedy to w sytuacji ”sam na sam” znalazł się Łukasz Mieszczak jednak strzał w dalszy róg bramki był minimalnie niecelny. Kolejną dogodną sytuację podopieczni Marka Mandli mieli w 31. minucie, jednak i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Najlepszą okazje do zdobycia bramki pod koniec pierwszej części gry mieli jednak zawodnicy Szczakowianki. Dawid Tomanek dośrodkował w pole karne do Józefa Misztala, a ten strzałem głową skierował piłkę w kierunku bramki. Futbolówka zamiast wpaść do bramki, ostemplowała dwa słupki i została wybita przez zawodników drużyny gości.

Druga połowa stała na nieco lepszym poziomie. Pierwsi do ataku na bramkę ruszyli zawodnicy z Łazisk Górnych, którzy w 54. minucie po jednej z akcji objęli prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Piotr Bryk, a Marcin Żuber w wydawałoby się w łatwej sytuacji wybił piłkę w taki sposób, że ta znalazła się na głowie Karola Króliczka, który wyprowadził drużynę na prowadzenie. Po stracie bramki do ataku ruszyli podopieczni Radosława Gabigi i szybko mogli doprowadzić do wyrównania. Doskonałych sytuacji nie wykorzystali jednak Artur Karpowicz oraz Jacek Rokosa. Pod koniec spotkania, bliscy podwyższenia wyniku byli jeszcze zawodnicy Marka Mandli, jednak sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Szczakowianki nie wykorzystał Adrian Sieradzki.

Szczakowianka Jaworzno – Polonia Łaziska Górne 0:1 (0:0)
54' Króliczek

Szczakowianka Jaworzno: Żuber – Dzionsko, Szwarga (79. Sikora), Dziółka, Dębowski – Gołuch, Mróz, Karpowicz (72. Dylowicz), Misztal – Kondzielnik (72. Ból), Tomanek
Polonia Łaziska Górne: Gocyk – Gersok (75. Majsner), Mazur, Króliczek, Suda – Kaczmarczyk, Raczka, Rybak, Wawrzyczek (77. Sieradzki) – Bryk (73. Mużyłowski), Mieszczak (81. Kaszok)

Żółte kartki: Gołuch, Misztal – Kaczmarczyk, Króliczek
Widzów: 700 osób
Sędzia: Maciej Gaczyński (Bielsko-Biała)