SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 07.11.2019; 21:31; źródło: własne

Sąsiedzi z problemami

Do końca rundy jesiennej w katowicko-sosnowieckiej okręgówce pozostały jeszcze trzy kolejki. W najbliższą sobotę Drwale przy Krakowskiej będą podejmowali ekipę AKS-u Niwka, która ostatnio boryka się ze sporymi problemami.

Szczakowianka potrzebuje już tylko dwóch punktów by sięgnąć po mistrzostwo jesieni i będzie chciała dopełnić formalności podczas sobotniego spotkania z sąsiadami zza miedzy. Nie jest tajemnicą, że zespół z Niwki w ostatnich tygodniach boryka się z finansowymi problemami, a przyszłość drużyny nie jest jasna. Na początku tygodnia z funkcji trenera zrezygnował Michał Chmielowski i w meczu w Jaworznie zespół poprowadzi nowy szkoleniowiec. Problemy organizacyjne przekładają się też niestety na nie najlepszą grę zespołu, który z 18 punktami na koncie zajmuje 13. miejsce i potrzebuje zwycięstw by uciec jak najdalej od strefy spadkowej. Sosnowiczanie groźni są przede wszystkim na własnym boisku. Na wyjazdach radzą sobie znacznie gorzej i jak dotychczas tylko raz wrócili z obcego stadionu z kompletem punktów.

W przeszłości mecze Szczakowianki z AKS-em bywały bardzo zacięte i wzbudzały sporo emocji. W poprzednim sezonie jesienią na wyjeździe Szczakowianka zremisowała z Górnikiem 3:3, wiosną w Jaworznie zaś po zaciętym meczu zwyciężyła 2:1. Teraz podopieczni trenera Pawła Cygnara będą chcieli dopisać do swojego konta kolejny komplet punktów i można spodziewać się szturmu na bramkę gości. Czy Górnicy zdołają przetrwać jaworznicką ofensywę – o tym przekonamy się już w sobotę. Zapraszamy na Stadion Miejski na godzinę 14:00.

 

Facebook grafika

popularna gra akcji gta 5 znana na całym świecie
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.