SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 26.07.2019; 19:58; źródło: własne

Runda jesienna na Krakowskiej

W rundzie jesiennej w nowym sezonie Szczakowianka ponownie zagra na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej 8. Zarząd klubu skierował do kibiców specjalny list w tej sprawie.

W ostatnich dniach na naszym facebookowym profilu przeprowadziliśmy sondę na temat tego, gdzie grać powinna Szczakowianka. Kibice w większości wskazali na Stadion im. Karola Fuchsa w Szczakowej. Zarząd klubu kierując się opinią kibiców dokonał rozeznania w tym temacie. Niestety okazało się, że w rundzie jesiennej gra w Szczakowej nie będzie możliwa z kilku względów. Zachęcamy do lektury listu, w którym Zarząd wyjaśnia przyczyny takiego stanu rzeczy, a my liczymy na to, że będziecie nas wspierali mocno podczas spotkań na Stadionie Miejskim.

Szanowni Kibice!
Dziękujemy za oddane głosy w ankiecie. Wasze zaangażowanie oraz oddane głosy wskazują nam Wasze oczekiwania co do miejsca rozgrywania spotkań. Jednakże, ze smutkiem musimy stwierdzić, że rundę jesienną I drużyny niestety nie będziemy mogli rozegrać na stadionie im. Karola Fuchsa w Szczakowej. Problemem jest nie tylko stan murawy, który w ciągu ostatnich 3 tygodni uległ znaczącemu pogorszeniu, ale i infrastruktury około boiskowej. Bardzo doceniamy starania Pana Dyrektora pobliskiej Szkoły Podstawowej (gospodarza obiektu) i jego pracowników, ale wobec ogromnej suszy tego lata występuje problem utrzymania boiska w należytym stanie.

Naszym najważniejszym obecnie zadaniem będzie dostosowanie infrastruktury około boiskowej zarówno do wymagań PZPN, jak również Naszych drużyn, jak i drużyn przyjezdnych. Kolejnym wyzwaniem, które bezpośrednio związane jest z grą na stadionie, jest przygotowanie boiska treningowego na tzw. Koszarach. Kiedyś boisko „na koszarach" odciążało naszą główną murawę, bo to tam odbywała się część treningów. W obecnej chwili tamto boisko niestety nie nadaje się nawet do treningów. Chcemy zwrócić Waszą uwagę, że oprócz I drużyny w obecnym sezonie rozgrywki na stadionie będą rozgrywały drużyny młodzieżowe (łącznie 4 grupy). Ilość meczy, treningów oraz warunki pogodowe mogą sprawić, że dość szybko główna murawa nie będzie nadawała się do jakichkolwiek rozgrywek – co może grozić nawet niepotrzebnymi walkowerami. Dlatego podjęliśmy decyzję, że jesienią I drużyna będzie rozgrywała mecze nadal na Stadionie Miejskim i tam zapraszamy na wszystkie spotkania ligowe.

Mamy gorącą prośbę do wszystkich Kibiców zainteresowanych grą Drwali na naszym stadionie, o wspomożenie Naszych wysiłków, abyśmy rundę wiosenną mogli przy Waszym wspaniałym dopingu rozgrywać już w Szczakowej. Pomocy będziemy oczekiwać zarówno finansowej, jak i fizycznej. Bardziej nawet liczymy na pomoc fizyczną przy tworzeniu odpowiedniej płyty boiska treningowego. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zachęcamy do dalszego wspierania klubu!

Z poważaniem
Zarząd JSP Szczakowianka Jaworzno

 

Facebook grafika

łuk pneumatyczny
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.