SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 20.07.2017; 12:10; źródło: własne

Remis na początek

Szczakowianka od remisu 2:2 z Nadwiślaninem Gromiec rozpoczęła serię letnich gier kontrolnych. Obie bramki dla Biało-Czerwonych zdobył testowany napastnik.

Pojedynek z zaprzyjaźnioną ekipą z Gromca na dobre już zainaugurował letnie przygotowania Szczakowianki do nowego sezonu. Wicemistrz wadowickiej okręgówki okazał się wymagającym rywalem i dobrze przetestował Biało-Czerwonych. Szczakowianka do spotkania przystąpiła w bardzo mocno zmienionym składzie. Trener Sermak przyglądał się podczas zawodów aż pięciu nowym testowanym zawodnikom. Co ciekawe szkoleniowiec jaworznian zdecydował się też na ciekawe nowoczesne zmiany taktyczne. Drużyna zagrała trójką obrońców, w ustawieniu bardzo przypominającym to w jakim grają czołowe ekipy Europy – z dwoma wahadłowymi po bokach. W sumie zresztą wyglądało to całkiem dobrze i kto wie czy także w lidze taki ofensywny wariant nie będzie znakiem rozpoznawczym Jaworznickich Drwali.

Pierwsza połowa była wyrównana, Szczakowianka zdawała się mieć lekką przewagę w środku pola, ale to gospodarze stwarzali sobie groźniejsze sytuacje bramkowe. Potwierdzili to zresztą po niespełna półgodzinie gry, kiedy to po akcji lewą stroną boiska jeden z miejscowych z bliska otworzył wynik spotkania. Jaworznianie potrzebowali dziesięciu minut by doprowadzić do wyrównania. Testowany napastnik otrzymał świetne podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam nie dał bramkarzowi miejscowych szans na obronę. Tuż przed przerwą jeden z zawodników gospodarzy w zupełnie niegroźnej jak się zdawało sytuacji doznał nieprzyjemnej kontuzji kolana i przy pomocy kolegów musiał opuścić boisko.

Po przerwie Szczakowianka szybko rozpoczęła od mocnego uderzenia. Po raz kolejny dobrym podaniem został obsłużony testowany napastnik, urwał się obrońcom i wpakował piłkę do siatki. Szczakowianka mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale po jednym ze strzałów piłka trafiła w słupek. Oba zespoły stwarzały sobie sporo sytuacji, ale miały dość mocno rozregulowane celowniki. Na niespełna kwadrans przed końcem ambitni miejscowi osiągnęli swój cel i doprowadzili do wyrównania. W międzyczasie ładną paradą zdołał się też popisać Krystian Wylężek. Mimo kilku prób z obu stron więcej goli już nie padło i mecz zakończył się remisem 2:2.

Po pierwszym meczu kontrolnym trener Sermak może być w miarę zadowolony. Biorąc pod uwagę bardzo eksperymentalny skład i ustawienie a także fakt, że to dopiero początek przygotowań, jaworznicka drużyna wypadła całkiem pozytywnie. Jeżeli chodzi o testowanych graczy to trudno powiedzieć czy dołączą na stałe do zespołu, ale pokazali że mogą walczyć o miejsce w składzie. Kolejny sparing Szczakowianka rozegra w najbliższy wtorek, kiedy to zmierzy się z Unią Oświęcim. O miejscu i godzinie spotkania będziemy informowali na bieżąco na naszym facebookowym profilu.

Nadwiślanin Gromiec – Szczakowianka Jaworzno 2:2 (1:1)
(Testowany 39, 62)

Szczakowianka: Wylężek – Dworak, Smolik, Testowany 1 – Chrapek, Biskup, Testowany 2, Testowany 3, Kamiński – Testowany 4, Testowany 5
Grali też: Pieczara, Leda

 

Facebook - duży

derset.pl preceptor.pl nowesylwetki.pl/l-karnityna/
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.