Po niechlubnej serii trzech meczów bez zwycięstwa, zawodnicy Szczakowianki Jaworzno w ramach 10. kolejki grupy opolsko-śląskiej III ligi podejmą na własnym stadionie zespół BKS-u Stal Bielsko-Biała. Początek tego spotkania o godzinie 16:00.
Drużyna BKS-u Stal Bielsko-Biała obecnie plasuje się na siódmym miejscu w tabeli, z 4 zwycięstwami, 3 remisami oraz 2 porażkami na koncie. W przypadku jaworznian mamy do czynienia z niemal identyczną sytuacją, jednak o piastowaniu przez nas czwartej lokaty decyduje lepszy bilans bramkowy. Poprzedni sezon pokazał, że drużyna z Bielska-Białej to drużyna niezwykle niewygodna dla piłkarz Szczakowianki – zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Biało-czerwoni nie potrafili zdobyć trzech punktów w piłkarskiej batalii z tym zespołem, osiągając zaledwie dwa remisy. Czy w czwartek podopieczni Radosława Gabigi odnajdą w końcu sposób na pokonanie popularnych „South boys”?
Dodatkowym smaczkiem zbliżającego się meczu jest fakt, że internetowa społeczność kibicowska BKS-u szczególnie intensywnie mobilizuje się przed tym spotkaniem. Przewiduje się, że na stadionie przy ul. Krakowskiej 8, może pojawić się blisko 200 osobowa grupa kibiców drużyny gości. Między innymi z tego powodu zachęcamy Państwa do licznego przybycia na trybuny, aby głośnym dopingiem wspomóc piłkarzy Szczakowianki w odnotowaniu podbudowującego zwycięstwa nad zespołem Jana Furlepy. Miejmy nadzieje, że tym razem odgłos końcowego gwizdka będzie nam zwiastował odrobinę radości.
Czwartek, 4 października godzina 16:00
Stadion Miejski przy ul. Krakowskiej 8
Szczakowianka Jaworzno – BKS Stal Bielsko-Biała
Kolejne 900 przyłbic ochronnych od Szczakowianki trafiło do jaworznickich przedszkoli, placówek oświatowych i medycznych. A to wszystko w ramach prowadzonej przez Biało-Czerwonych akcji „Szczakowianka dla Szpitala – Razem Wykopiemy Koronę!”.
Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej podała składy grup IV ligi na sezon 2020/21. Szczakowianka znalazła się w grupie I, która skupia głównie zespoły z północy województwa.
Bartłomiej Chwalibogowski, jeden z liderów Szczakowianki na boisku i poza nim, został doceniony w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Jaworzna 2019 roku!