Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Przegrana we mgle

Dominik Kasprzyk; 28.01.2018; 12:19; źródło: własne

Przegrana we mgle

Porażką 0:3 zakończył się pierwszy w tym roku zimowy sparing Szczakowianki.

Biało-Czerwoni mają za sobą pierwszy tydzień treningów, który zwieńczony był meczem kontrolnym z młodą ekipą Rozwoju Katowice. Mecz na sztucznej nawierzchni stadionu Kolejarza Katowice toczony był w niezłym tempie i nawet gęsta mgła nie przeszkadzała zbytnio zawodnikom. Od początku przewagę mieli katowiczanie, ale Biało-Czerwoni grali uważnie w defensywie i co jakiś czas kontrowali rywali. Mimo kilku prób z obu stron, do przerwy nie padły żadne bramki. Dopiero w  drugiej połowie można było zobaczyć gole. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry gospodarze wywalczyli rzut wolny w pobliżu jaworznickiej bramki i po zamieszaniu w polu karnym wpakowali piłkę do siatki. Szczakowianka wypracowała sobie co najmniej dwie dobre okazje do zmiany wyniku, ale zabrakło jej wykończenia akcji. Tymczasem po szybkiej akcji Rozwoju, gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Wreszcie po wrzutce z boku boiska jeden z miejscowych ustalił wynik na 3:0.

Trener Szymon Stawowy, dla którego był to pierwszy mecz w roli szkoleniowca Szczakowianki, przyglądał się tego dnia trzem nowym testowanym zawodnikom. Wśród nich zdecydowanie najlepiej wypadł młody stoper, który ma już spore doświadczenie a w ostatnich latach trenował w jednym z I-ligowych klubów. Biorąc pod uwagę fakt, że jaworznianie mają za sobą dopiero pierwszy tydzień treningów sama gra nie wyglądała źle, ale oczywiście cały czas wymaga poprawy i nad tym w najbliższych tygodniach będzie pracował cały zespół.

Kolejny mecz kontrolny Biało-Czerwoni rozegrają najprawdopodobniej w najbliższą sobotę a rywalem będzie ekipa Stadionu Śląskiego. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco na naszym fanpage na Facebooku.

Rozwój Katowice – Szczakowianka Jaworzno 3:0 (0:0)

Szczakowianka: Kojdecki – Dworak, Smolik, Testowany 1, Testowany 2 – A. Molenda, Biskup, Sermak, Chrapek, Testowany 3 – Leda
Grali też: Wylężek, Kędroń, Janeczko