SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 19.12.2019; 21:53; źródło: własne

Powstaje Izba Pamięci Szczakowianki

Klubowe puchary, zdjęcia i pamiątki nareszcie znalazły swoje godne miejsce i zostały wyeksponowane, a wkrótce będą dostępne także dla widzów. Dobiegają końca prace nad Izbą Pamięci Szczakowianki.

Nasz klub ma bogatą tradycję sięgającą już ponad 96 lat. W tym czasie Biało-Czerwoni sięgnęli po wiele trofeów i pucharów. Dotychczas brakowało jednak miejsca, gdzie można by je wyeksponować. Nowy Zarząd wziął sobie do serca troskę o klubowe dziedzictwo i zdecydował się przygotować miejsce, gdzie będzie można stworzyć swego rodzaju małe „muzeum” poświęcone historii jaworznickich Drwali. Tak zrodziła się idea utworzenia Izby Pamięci Szczakowianki, która miała znaleźć się w klubowych budynkach na stadionie przy Kościuszki 1.

Dzięki wsparciu ze strony Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Jaworznie, który zarządza obiektem, udało się wygospodarować odpowiednie pomieszczenie. Jesienią na meczach ligowych Szczakowianki rozprowadzane były specjalne cegiełki, z których środki w całości przeznaczone zostały na wyposażenie Izby. Łącznie dzięki ofiarności kibiców udało się zebrać 2800 zł. Prace na stadionie ruszyły i w tej chwili możemy już powiedzieć, że praktycznie dobiegły końca. Na początku stycznia Izba Pamięci Szczakowianki zostanie uroczyście otwarta i udostępniona do zwiedzania. Liczymy, że wkrótce trafią do niej też kolejne trofea.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym Izba Pamięci mogła powstać:

  • kibicom – za ofiarność i zakup cegiełek;
  • dyrekcji szkoły w Szczakowej, na czele z panem dyrektorem Rafałem Sobolem, za serdeczną pomoc, udostępnienie pomieszczeń, wsparcie podczas remontu,
  • prezesowi Januszowi Kręcichwostowi, który osobiście bardzo zaangażował się w cały projekt, poświęcił mu swój czas i środki,
  • wolontariuszom, którzy pomogli przy pracach remontowych,
  • uroczym wolontariuszkom, które podczas rundy jesiennej rozprowadzały cegiełki i zadbały o słodki poczęstunek i gorące napoje dla kibiców.

Bez wsparcia wielu osób, nie wymienionych tutaj z nazwiska, powstanie Izby nie byłoby możliwe. Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami i razem możemy tworzyć Biało-Czerwoną rodzinę. W nowym roku nasz klub będzie realizował kilka ciekawych nowych projektów – zachęcamy do śledzenia naszych łamów i fanpage na Facebooku, gdzie zawsze znaleźć można aktualne informacje  z życia klubu.

Facebook grafika

feromony npa
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.