Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Porażka w ostatniej minucie

zbyszek-63; 06.10.2013; 13:25; źródło: własne

Porażka w ostatniej minucie

W meczu dziesiątej kolejki grupy północnej trzeciej ligi opolsko-śląskiej Ruch Radzionków pokonał Szczakowiankę Jaworzno 2:1. Decydująca bramka padła już w doliczonym czasie gry...

Szczakowianka od samego początku spotkania podjęła walkę i udowodniła, że nie można jej spisywać na straty. W pierwszej połowie Ruch przeważał, długo jednak nie był w stanie w żaden sposób tej przewagi udokumentować. Gospodarze wykonywali kilka stałych fragmentów gry, piłka zawsze jednak padała łupem Michała Kojdeckiego lub jaworznickich defensorów. Biało-Czerwoni nie zamierzali się zresztą biernie przyglądać ofensywie rywali i co chwila odgryzali się groźnymi kontrami. W 15. minucie Szczakowianka powinna wyjść na prowadzenie, stuprocentową sytuację zmarnował jednak Łukasz Przebindowski. Dariusz Bernaś rozpoczął akcję w środku boiska, dograł na lewo do rozgrywającego dobre zawody Damiana Sieniawskiego, który dośrodkował idealnie w pole karne do niepilnowanego Przebindowskiego, ten uderzył jednak głową tuż nad poprzeczką. Cidry odpowiedziały dwoma szybkimi atakami. Najpierw Tomasz Suchecki posłał piłkę tuż obok słupka, chwilę potem swojej stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał najlepszy snajper radzionkowian Damian Cziba. Tomasz Zdanowski podał dokładnie w pole karne do Cziby, ten w sytuacji sam na sam trafił jednak w Kojdeckiego a ostatecznie akcję skutecznym wybiciem zakończyli jaworzniccy defensorzy. Szczakowianka odgryzła się groźnym rzutem wolnym wykonywanym przez Damiana Sieniawskiego, którego niestety nikt w polu karnym nie zdołał zamknąć strzałem. W końcówce tej części gry Cidry rzuciły się do ofensywy i zepchnęły Biało-Czerwonych pod własną bramkę. O ile ze strzałami Cziby i Toszka poradzili sobie jeszcze defensorzy Szczakowianki, to już w 41. minucie nie zdołali upilnować Daniela Sobasa, który po rzucie rożnym z bliska skierował piłkę do siatki. Radzionkowianie po zdobyciu gola złapali wiatr w żagle i przed przerwą próbowali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Najbliżej powodzenia znów był Sobas, z dwóch metrów trafił jednak wprost w ręce uwijającego się w bramce Kojdeckiego.

Po przerwie na boisku walka toczyła się głównie w środku pola a okazji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. Na dobrą sprawę warto tylko wspomnieć o ładnym strzale Przemysława Frasia z rzutu wolnego, po którym interweniować musiał Maciej Wierzbicki. Dopiero sama końcówka przyniosła prawdziwy zalew emocji. Na pięć minut przed końcem meczu Tomasz Wandzik obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Szczakowianka poczuła jeszcze swoją szansę i szybko ją wykorzystała. Damian Sieniawski wrzucił piłkę z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska wprost na głowę Marcina Grzywy a ten – ku radości kolegów i grupy kibiców z Jaworzna – doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że Biało-Czerwoni zdołają dowieźć już korzystny rezultat do końca spotkania, tak się jednak nie stało... Już w doliczonym czasie gry Cidry rzuciły się do ataku, pierwszą ich próbę umiejętnie jednak przerwał Michał Kojdecki. W 93. minucie był już jednak bezradny. Po dość niefrasobliwej próbie wybijania piłki z własnego pola karnego przez jaworznickich defensorów, do futbolówki dopadł Mateusz Sroka i strzałem sprzed pola karnego zdobył decydującego gola.

Ruch Radzionków - Szczakowianka Jaworzno 2:1 (1:0)

(Sobas 41, Sroka 90+3 – Grzywa 86)

Ruch: Wierzbicki - Sroka, Wandzik, Zdanowski, Farkaš, Zaborowski (62. Urbainczyk), Popiel, Suchecki, Sobas (80. Cepek), Cziba, Toszek (89. Twardawa). Trener: Wojciech Osyra

Szczakowianka: Kojdecki - Domurat (81. Dworak), Berliński, Grzywa, Franiel – Kędroń (83. Żurawik), Mużyłowski (66. Fraś), Sermak Sieniawski – Bernaś – Przebindowski (46. Molenda), . Trener: Andrzej Sermak

Sędziował: Maciej Kosarzecki (Opole)

Żółte kartki: Sobas, Wandzik x2, Sroka, Toszek, Cziba – Fraś, Domurat, Żurawik

Czerwona kartka: Wandzik (85. minuta – druga żółta)

Widzów: ok. 300