Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Porażka na zakończenie sezonu

Dominik Kasprzyk; 09.06.2018; 23:50; źródło: własne

Porażka na zakończenie sezonu

Szczakowianka w ostatnim meczu sezonu na wyjeździe przegrała 1:2 z Sarmacją Będzin. Honorowe trafienie dla Biało-Czerwonych zaliczył Tomasz Sanok.

W pierwszej połowie to gospodarze nadawali ton wydarzeniom na boisku. Sarmaci od razu zaatakowali i szybko się to opłaciło. Już w 9. minucie Michał Dyrda dograł w pole karne do Kacpra Zawadzkiego a ten uporał się z obroną i wpakował piłkę do siatki. W kolejnych minutach napór będzinian trwał w najlepsze a Michał Kojdecki miał sporo pracy w bramce. Jaworznicki golkiper musiał popisać się swoim kunsztem po uderzeniach Artura Nowaka, Piotra Makowskiego, czy dwa razy pod strzałach byłego zawodnika Szczakowianki – Rafała Jędrzejczyka. Jaworzniccy Drwale długo nie potrafili przebić się pod bramkę miejscowych. Dopiero w 27. minucie Tomasz Czogała zdecydował się na uderzenie z dystansu, po którym świetną paradą popisał się Dariusz Maciejowski. Kilka minut później Czogała po raz kolejny próbował zaskoczyć bramkarza, ale tym razem piłka przeleciała obok słupka. Chociaż niewiele na to wskazywało, Szczakowianka jeszcze przed przerwą zdołała odrobić straty. Po rzucie rożnym gospodarze nie potrafili skutecznie wybić piłki z własnego pola karnego.  Futbolówka po wymianie podań trafiła wreszcie pod nogi Tomasza Sanoka a ten pięknym uderzeniem z dystansu zaliczył swoje czwarte trafienie w tej rundzie.

Po przerwie kibice byli świadkami znacznie lepszego widowiska. Szczakowianka podbudowana trafieniem postanowiła odważniej zaatakować i regularnie ostrzeliwała bramkę Sarmacji, chociaż nie przynosiło to pożądanego efektu. Jako pierwszy wynik spotkania zmienić mógł Paweł Kędroń, który po błędzie obrońcy znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego strzał z pola karnego został zablokowany w ostatniej chwili. W 58. minucie Miłosz Socha został powalony dosłownie na linii bocznej pola karnego. Tomasz Czogała zdecydował się na kąśliwy strzał z rzutu wolnego po którym Maciejowski z dużym trudem ekspediował piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach swoich sił próbowali Janeczko i Czogała, ale z ich strzałami dobrze radził sobie bramkarz, trochę brakowało też dokładności. W międzyczasie gospodarze także mogli zmienić wynik. Po szybkiej akcji Michał Kojdecki musiał ratować się faulem tuż przed polem karnym, za co obejrzał żółty kartonik. Na szczęście dla Biało-Czerwonych rzut wolny okazał się mocno niecelny. W 73. minucie Kacper Zawadzki znalazł się w sytuacji sam na sam z Kojdeckim, ale posłał piłkę obok słupka. Gospodarze wreszcie jednak postawili kropkę nad i. W 83. minucie Michał Dyrda posłał świetną piłkę wprost na głowę Artura Nowaka, który ustalił wynik meczu na 2:1. Szczakowianka próbowała jeszcze odmienić losy spotkania, ale nie była w stanie zbyt wiele wskórać. Ostateczne więc Biało-Czerwoni musieli pogodzić się z porażką.

Szczakowianka zakończyła sezon 2017/18 na 14. miejscu w tabeli Haiz IV ligi. Taka pozycja niestety oznacza spadek do ligi okręgowej i o ile jakieś zespoły nie wycofają się z rozgrywek, to właśnie tam w nowym sezonie zagrają Biało-Czerwoni. O spadku w dużej mierze przesądziła fatalna runda jesienna, podczas której jaworznianie zdobyli zaledwie 6 punktów (przy 17 zdobytych wiosną). Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie podczas całego sezonu i już teraz zapraszamy na kolejne rozgrywki, podczas których czekać nas będzie walka o nowe cele a emocji – oby tym razem już tylko pozytywnych – na pewno nie zabraknie.

Sarmacja Będzin – Szczakowianka Jaworzno 2:1 (1:1)
(Zawadzki 9, Nowak 83 – Sanok 44)

Sarmacja: Maciejowski – Sroka, Derlatka, Balul, Gruszka, Jędrzejczyk (57. Tyszczak), Dyrda (89. Dul), Lesik (77. Maj), Makowski, Nowak, Zawadzki

Szczakowianka: Kojdecki – Dworak, Sanok, Dębski, Holewa – Molenda (61. Kamiński), Biskup, Czogała, Kędroń (87. Smolik) – Socha, Janeczko

Sędziował: Zbigniew Szymanek (Katowice)
Żółte kartki: Lesik, Balul – Kojdecki