SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 20.09.2019; 19:36; źródło: własne

Po punkty do Wojkowic

W sobotę Szczakowiankę czeka trudne ligowe starcie. Biało-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się Górnikiem Wojkowice.

Ekipa z Wojkowic w tym sezonie ostrzy sobie zęby na awans do IV ligi i chce rywalizować z Biało-Czerwonymi o zwycięstwo w rozgrywkach. Wojkowiczanie grają niezłą piłkę, ale nie są tak bezbłędni jak Drwale i potracili już kilka punktów, remisując z Cyklonem i Spartą. Przed tygodniem zaś zaliczyli pierwszą porażkę w sezonie ulegając 1:3 Naprzodowi Lipiny. Pod względem kadry Górnik prezentuje się całkiem ciekawie i ma w składzie kilku świetnych zawodników, na czele z bohaterem jednego z najgłośniejszych letnich transferów w lidze – Hubertem Tylcem. Tylec jeszcze wiosną biegał po II-ligowych boiskach w barwach GKS-u Bełchatów i jest mocno już ograny w wyższych ligach. Warto jeszcze wspomnieć, że dla Górnika gra też obecnie dwóch byłych zawodników Drwali – Marcin Kondzielnik i Michał Skórski. Po sensacyjnej porażce w Lipinach w ekipie Górnika doszło do kilku istotnych zmian. Z funkcji trenera zespołu zwolniony został Adam Bała, a w jego miejsce zatrudniono 39-letniego Miłosza Miśkiewicza, dla którego będzie to debiut na trenerskiej ławce.

Szczakowianka z Górnikiem grywała wielokrotnie. W latach 2008-2010 oba zespoły rozegrały ze sobą w sumie cztery mecze w okręgówce a we wszystkich górą byli jaworznianie. W sezonie 2008/09 obie ekipy mierzyły się w ćwierćfinale pucharu i przy Kościuszki stworzyły świetne widowisko zakończone remisem 2:2. Wtedy to w karnych górą okazali się Górnicy, którzy ostatecznie wygrali 4:3 i awansowali dalej. Podobnie było przed dwoma laty, kiedy w Pucharze Polski wojkowiczanie wygrali 3:1. W ubiegłym sezonie jesienią Górnik wygrał w Jaworznie 2:0, ale już wiosną to podopieczni trenera Cygnara byli górą i na boisku rywala wygrali także 2:0. Teraz zapowiada się niezwykle ciekawe i zacięte starcie. Dla gospodarzy porażka może oznaczać nawet koniec marzeń o awansie, Szczakowianka zaś zrobi wszystko by potrzymać dobrą passę i znów uciec reszcie stawki. Początek meczu w Wojkowicach w sobotę o godzinie 16:00

 

Facebook grafika

Odżywki PL - Odżywki
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.