SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 07.03.2018; 15:46; źródło: własne

Pcimianka pokonana

Biało-Czerwoni we wtorek zaliczyli kolejny mecz kontrolny przed nowym sezonem. Podopieczni trenera Stawowego po ciekawym spotkaniu pokonali 2:1 Pcimiankę Pcim.

Tym razem Jaworznickim Drwalom w Chełmku przyszło mierzyć się z silną ekipą z małopolskiej IV ligi. Szczakowianka od samego początku starała się atakować i dość agresywnie odbierać piłkę rywalom. Zespół z Pcimia co prawda kilka razy zdołał przedrzeć się w okolice pola karnego, ale nie potrafił zaskoczyć Krystiana Wylężka celnym trafieniem. Tymczasem w 36. minucie po dynamicznej akcji prawą stroną Artur Molenda otworzył wynik meczu. Pcimianka także miała swoją bramkową okazję, ale tym razem szczęście dopisało jaworznickiej defensywie. Po bardzo groźnym strzale piłka odbiła się od słupka i umożliwiła skuteczną interwencję bramkarzowi.

Po przerwie Biało-Czerwoni szybko podwyższyli na 2:0. Krzysztof Kamiński dopadł do piłki zagranej z głębi pola, uciekł obrońcom i bez problemu wpakował ja do siatki. Od tego momentu Szczakowianka kontrolowała przebieg meczu, ale trochę zbyt głęboko się cofnęła i skupiła głównie na rozbijaniu ataków rywali. Ambitni zawodnicy Pcimianki długo nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie dobrze dysponowanej jaworznickiej defensywy. Dopiero w samej końcówce jeden z graczy popisał się przepięknym technicznym uderzeniem z dystansu, po którym Kojdecki musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Na półtora tygodnia przed startem rundy wiosennej Szczakowianka jest już praktycznie gotowa do walki o ligowe punkty. Dopinane są już ostatnie formalności przy transferach, na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że zespół zasili pięciu nowych graczy. Na sobotę trener Stawowy planuje jeszcze jeden mecz kontrolny.

Szczakowianka Jaworzno – Pcimianka Pcim 2:1 (1:0)

(Molenda, Kamiński)

Szczakowianka: Wylężek – Testowany 1, Smolik, Testowany 2, Dworak – Molenda, Biskup, Holewa, Testowany 3, Testowany 4 – Kamiński

Grali też: Kojdecki, Sermak, Chrapek, Kędroń, Leda

 

Facebook - duży

Jacek Barutowicz z firmy Rowmix poleca rower do miasta
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.