SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 19.09.2019; 20:52; źródło: własne

Oldboje Szczakowianki wygrywają w Szczakowej

W sobotę 14 września na stadionie im. Karola Fuchsa w Szczakowej odbywał się turniej oldbojów pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jaworzna Pawła Silberta. W tym roku poświęcony był pamięci byłego piłkarza Szczakowianki – Ryszarda Jamrozika.

Stało się już tradycją, że co roku na przełomie lata i jesieni oldboje Szczakowianki organizują w Szczakowej piłkarski memoriał poświęcony pamięci zasłużonych piłkarzy, trenerów i działaczy W tym roku szczególnie mocno wspominano świetnego zawodnika sprzed lat – Ryszarda Jamrozika.

Tym razem oprócz gospodarzy, którzy wystawili dwie ekipy, zaproszono też do gry cztery zaprzyjaźnione zespoły: Kaziki Sosnowiec, Jaksę Miechów, Zagłębie Dąbrowskie i Orły Bielsko-Biała. Stawka podzielona została na dwie grupy, a mecze odbywały się na połowie boiska i trwały po 30 minut.

W grupie A rywalizacja była bardzo zacięta, a Orły walczyły z młodszą Szczakowianką o pierwsze miejsce. W bezpośrednim meczu padł hokejowy remis 3:3, wszystko więc rozstrzygały pojedynki z Jaksą Miechów. Bielszczanie wygrali wysoko 3:0, ale na to Szczakowianka odpowiedziała prawdziwą strzelaniną, aplikując rywalom aż osiem bramek i tym samym zapewniając sobie awans do finału. W grupie B również działo się sporo. Najlepsza w tym gronie okazała się ekipa Zagłębia Dąbrowskiego, która skromnie wygrała oba mecze. Gospodarze w bezpośrednim spotkaniu pokonali pewnie Kaziki 5:2 i zagwarantowali sobie walkę o miejsce na podium.

Piąte miejsce przypadło ostatecznie Kazikom Sosnowiec, którzy pokonali Jaksę 4:2. W meczu o trzecie miejsce starsza drużyna Oldbojów Szczakowianki stoczyła zacięty bój z Orłami Bielsko. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, o wszystkim więc miały decydować rzuty karne. W tych minimalnie lepsze okazały się Orły, które wygrały 3:2, zapewniając sobie najniższe miejsce na podium. Finał okazał się wyrównanym pojedynkiem, a obie ekipy dość długo szukały okazji do zdobycia bramki. Szczakowianka otworzyła wynik niezwykle efektownym strzałem, a potem szybko dołożyła jeszcze jedno trafienie. W końcówce Zagłębie strzeliło kontaktową bramkę, ale nie zdołało już odrobić strat i musiało zadowolić się drugim miejscem tuż za plecami gospodarzy.

Organizacja całej imprezy była możliwa dzięki wsparciu ze strony sponsorów i miasta Jaworzna. Na zawodników czekały okolicznościowe puchary, które wręczali m.in. przewodniczący rady miejskiej Tadeusz Kaczmarek, dyrektor miejscowej szkoły Rafał Soból, pani Stanisława Jamrozik, a także przedstawiciele Szczakowianki na czele z prezesem Januszem Kręcichwostem. W imieniu oldbojów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a panu prezydentowi za objęcie wydarzenia swoim honorowym patronatem.

Wyniki turnieju im. Ryszarda Jamrozika:

Grupa A

Oldboje Szczakowianka I – Orły Bielsko-Biała 3:3
Orły Bielsko-Biała – Jaksa Miechów 3:0
Oldboje Szczakowianka I – Jaksa Miechów 8:1

1. Oldboje Szczakowianka I     2    11:1    4
2. Orły Bielsko-Biała    2     6:3    4
3. Jaksa Miechów     2    1:11    0

Grupa B

Oldboje Szczakowianka II – Zagłębie Dąbrowskie 1:2
Zagłębie Dąbrowskie – Kaziki Sosnowiec 2:0
Oldboje Szczakowianka II – Kaziki Sosnowiec 5:2

1. Zagłębie Dąbrowskie     2    4:1    6
2. Oldboje Szczakowianka II    2    6:4    3
3. Kaziki Sosnowiec    2    2:7    0

Mecz o 5. miejsce:
Kaziki Sosnowiec – Jaksa Miechów 4:2

Mecz o 3 miejsce:
Orły Bielsko-Biała –  Oldboje Szczakowianka II 1:1 k. 3:2

Finał:
Oldboje Szczakowianka I –  Zagłębie Dąbrowskie 2:1

 

Facebook grafika

Zakopanem Zobacz super oferty na spa śląskie czeka na Ciebie!
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.