SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 05.06.2019; 20:52; źródło: własne

Obradowało walne zgromadzenie

We wtorek w Szczakowej obradowało Walne Zgromadzenie Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka. Ze względu na to, że z powodu braku kandydatów nie udało się wybrać nowego Zarządu, walne zostało przerwane i zostanie wznowione 12 czerwca.

Dla Biało-Czerwonych ostatni rok był bardzo intensywny i przyniósł sporo zmian, ale jaworznianie przetrwali wszystkie zawirowania i znów wydają się wchodzić na krzywą wznoszącą. Podczas walnego zgromadzenia Zarząd przedstawił sprawozdanie finansowe za rok 2018 i po raz kolejny bilans okazał się dodatni. Przychód klubu (294239,52zł) okazał się minimalnie większy od wydatków, dzięki czemu stowarzyszenie wykazało niewielki zysk w wysokości niespełna 4000 zł, który w całości został przeznaczony na działalność w 2019 roku. Na budżet klubu złożyły się dotacja z budżetu miasta, a także m.in. darowizny, ekwiwalenty za sprzedanych zawodników czy wpływy ze sprzedaży biletów. - Musieliśmy w ostatnich miesiącach zejść z kosztów, zrezygnować z części zawodników, żeby nie generować strat. Dzięki temu udało się nam zrównoważyć bilans klubu – mówi prezes Andrzej Sojka. - Na dzień dzisiejszy klub jest w dobrej sytuacji finansowej i są środki na dalszą działalność – dodaje.

Szczakowianka znów zaczyna odważnie stawiać na młodzież. Biało-Czerwoni są w trakcie certyfikacji przez PZPN i tworzą szkółkę, która działać będzie według wytycznych i w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Działacze nie kryli zadowolenia z wyników sportowych, jakie ostatnio wykazywała Szczakowianka. Co prawda spory niedosyt zostawił brak awansu do IV ligi, po latach kiepskich wyników, udało się jednak nareszcie wrócić do dobrego grania. Zarząd podczas walnego zgromadzenia docenił pracę trenerów Berety i Cygnara, którzy ze skromnego materiału stworzyli świetnie funkcjonujący zespół. - W tym sezonie była nadzieja, żeby powalczyć o awans i taki był nasz cel jako Zarządów – wyjaśniał prezes Sojka. - Zrobiliśmy co mogliśmy, żeby tego klubu nie zadłużyć i przy okazji osiągnąć jak najlepszy wynik sportowy. Niestety nie udało się osiągnąć awansu, ale nie wszystko zależało od nas. Nikt nie mógł przewidzieć, że pojawi się taka drużyna jak Drama, która będzie wygrywała wszystkie mecze – mówił prezes podsumowując rozgrywki.

Członkowie stowarzyszenia wysłuchali bilansu i raportu oraz udzielili absolutorium Zarządowi. Z końcem czerwca Zarządowi kończy się kadencja, w związku z tym we wtorek miały odbyć się wybory do nowych władz stowarzyszenia. Obecni członkowie Zarządu zdecydowali się nie kandydować na kolejną kadencję. Niestety podczas spotkania nie zgłosili się żadni kandydaci chętni do pracy w Zarządzie. W związku z tym, walne zgromadzenie zostało przerwane. Członkowie stowarzyszenia dali sobie tydzień na znalezienie odpowiednich kandydatów. Po raz kolejny walne zgromadzenie zbierze się 12 czerwca o godzinie 17:00 i wtedy powinien zostać wybrany nowy Zarząd. Jeżeli do tego czasu nie znajdą się chętni do pracy na rzecz klubu, to jego dalsze funkcjonowanie może być zagrożone. Bez Zarządu stowarzyszenie nie będzie mogło funkcjonować i będzie zmuszone wycofać swoje drużyny z rozgrywek. Prezes Sojka zaprasza do pracy na rzecz klubu lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą spróbować prowadzić klub i stworzyć nowy Zarząd. Teraz gdy klub ustabilizował się finansowo, jest dobry moment by objąć władze w klubie i poprowadzić go do kolejnych sukcesów. Ustępujący Zarząd deklaruje duże wsparcie dla nowych władz i wprowadzenie we wszystkie zawiłości funkcjonowania stowarzyszenia.

Wszystkie osoby zainteresowane pracą na rzecz klubu zapraszamy na stadion w Szczakowej na kontynuację walnego zgromadzenia w środę 12 czerwca na godzinę 17:00.

 

Facebook grafika

https://www.optwear.ru/forum/post6303783.html
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.