SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 17.06.2018; 20:59; źródło: własne

Obradowało Walne Zgromadzenie

W piątek w Szczakowej odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia JSP Szczakowianka.

Walne przebiegało w spokojnej i merytorycznej atmosferze a członkowie Stowarzyszenia i kibice mogli bliżej poznać szczegóły działania klubu w minionych miesiącach. Po powitaniu wybrano przewodniczącego obrad, protokolanta i komisję skrutacyjną. Zarząd następnie przedstawił sprawozdanie i bilans za rok 2017.

W roku 2017 klub wykazał minimalny zysk operacyjny, ale niestety sam budżet klubu po raz kolejny się zmniejszył – a to głównie za sprawą wyraźnie niższej dotacji z budżetu miasta. Podobnie jak w minionych latach większość środków na funkcjonowanie klubu pochodziło właśnie od miasta Jaworzna (75% budżetu). Resztę uzupełniły m. in. wpływy z reklamy, od sponsorów, z darowizn czy biletów. Członkowie Stowarzyszenia przyjęli do wiadomości informacje od Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej i udzielili absolutorium za ubiegły rok.

Prezes Andrzej Sojka podsumował ostatni rok działalności klubu. O ile stan finansów i rozsądna polityka finansowa sprawiły, że bilans klubu po raz kolejny okazał się pozytywny, to już sam wynik sportowy oczywiście został oceniony negatywnie. Fatalna jesień, która była konsekwencją niespodziewanego odejścia z zespołu ośmiu zawodników i tylko sześć zdobytych punktów były kluczowe w kontekście walki o utrzymanie. Wiosną było już lepiej, chociaż działacze liczyli, że drużynie uda się wywalczyć jeszcze kilka oczek więcej, biorąc pod uwagę środki jakie przeznaczono na ratowanie IV ligi. Klub cały czas czeka na ostateczne potwierdzenie tego kto spadnie do okręgówki, w Śląskim Związku Piłki Nożnej pojawiły się bowiem pomysły, które mogą zmienić jeszcze oblicze Haiz IV ligi.

Członek Zarządu Stanisław Łazarz przybliżył projekt reformy rozgrywek, jaka w ostatnim czasie wpłynęła do klubów. ŚlZPN zaproponował powiększenie ligi i utworzenie dwóch grup po 18 zespołów. Po rundzie jesiennej po cztery najlepsze zespoły z obu grup miałyby utworzyć grupę mistrzowską, w której drużyny walczyłyby o bezpośredni awans do III ligi. Pozostałe zespoły z obu grup tworzyłyby dwie grupy spadkowe (liczące po 14 drużyn). Drużyny z miejsc 13 i 14 spadały by do ligi okręgowej a ekipy z 12. miejsc grałyby baraż o utrzymanie.

Do piątku kluby miały wypowiedzieć się na temat takiej propozycji oraz tego, kiedy powinna ona być wprowadzona. ŚlZPN w najbliższych dniach przeanalizuje odpowiedzi i zdecyduje nad ewentualnym wprowadzeniem projektu w życie. Jeżeli uda się wprowadzić reformę w takim kształcie już od sezonu 2018/19, to latem kluby czekać będzie mała rewolucja – trzeba będzie uzupełnić skład ligi o 4 zespoły, czyli najprawdopodobniej kilka zespołów, które spadły do okręgówki jednak ocalą swój byt.

Na koniec spotkania podjęta została dyskusja. Zarząd odpowiadał na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania klubu. Prezes Sojka wyjaśnił kibicom i członkom stowarzyszenia wszystkie wątpliwości dotyczące działalności klubu i kroków podejmowanych przez Zarząd w ostatnich miesiącach. Prezes zaprosił do współpracy kibiców oraz rodziców dzieci z grup młodzieżowych do bliższej współpracy i wspólnego budowania lepszej Szczakowianki. Po zakończeniu konstruktywnej dyskusji i wyjaśnieniu wszelkich kwestii obrady zostały zakończone.

 

Facebook - duży

http://kulturystyka.pl/arginina-podstawowy-aminokwas-w-procesie-nowotworzenia/ https://www.czasnabuty.pl/search.php?text=buty+ślubne+damskie
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.