SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 10.03.2020; 18:09; źródło: własne

Ligowa inauguracja odwołana!

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 Śląski Związek Piłki Nożnej zdecydował się odwołać wszystkie mecze ligowe zaplanowane na dwa najbliższe weekendy, w tym także pierwszą wiosenną kolejkę ligi okręgowej.

21 marca Szczakowianka przy Krakowskiej miała rozegrać pierwsze w tym roku starcie o ligowe punkty z Cyklonem Rogoźnik. Rosnąca liczba zarażeń nowym koronawirusem wzbudza zaniepokojenie i aby powstrzymać rozwój epidemii władze kraju zdecydowały się odwołać wszystkie imprezy masowe w Polsce. Także mniejsze imprezy kulturalne i sportowe zostają odwołane. Związki sportowe muszą podjąć trudną decyzję, co dalej z ligowymi rozgrywkami. Śląski Związek Piłki Nożnej zdecydował się o dwa tygodnie opóźnić inaugurację rozgrywek, którymi kieruje. We wtorek ŚlZPN wydał komunikat, którego treść podajmy poniżej.

Komisja do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych, uchwałą nr 2/20 KdsN z 10.03.2020 roku, przesuwa o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek – seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych i II ligi kobiet grupa 3.

W związku z tym pierwsze mecze rundy wiosennej wyżej wymienionych rozgrywek odbędą się 28-29 marca.


Na chwilę obecną najprawdopodobniej pierwszy wiosenny mecz z Cyklonem zostanie rozegrany w sobotę 28 marca. Sytuacja jest jednak na tyle dynamiczna, że możliwe są dalsze zmiany w terminarzu ligowym. Wszystkie nowe informacje będziemy podawali na bieżąco.

Facebook grafika

Wspomagajmy organizm przez suplementy diety. Prawidłowa suplementacja pomaga utrzymać zdrowie spersonalizowany rower Chcesz skakać ze spadochronem? Ćwicz w tunelu aerodynamicznym! Gumowe maty antypoślizgowe
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.