Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Łaziska znów niezdobyte

Dominik Kasprzyk; 21.04.2018; 22:00; źródło: własne

Łaziska znów niezdobyte

Szczakowianka już od dwudziestu lat nie potrafi wygrać w Łaziskach. Niestety nie inaczej było i tym razem – Biało-Czerwoni w sobotę przegrali z Polonią 0:3.

Stadion w Łaziskach już od długich lat pozostaje niezdobyty a dla piłkarzy Szczakowianki  regularnie okazuje się prawdziwym Waterloo. Mimo to podopieczni trenera Stawowego z dużymi nadziejami na urwanie punktów jechali na starcie z faworyzowaną Polonią. Gospodarze pokazali jednak, że nie bez powodu zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli.

Sam początek spotkania nie zapowiadał jeszcze klęski Jaworznickich Drwali. Biało-Czerwoni rozpoczęli odważnie i starali się napierać na bramkę miejscowych, chociaż brakowało im nieco pomysłu na wykończenie poszczególnych akcji. W 12. minucie Tomasz Czogała zatrudnił golkipera Polonii. Sytuacyjny strzał z bocznego sektora boiska okazał się na tyle mocny, że Rafał Franke musiał ratować się wybiciem piłki na róg. Parę chwil później poloniści zaskoczyli defensywę jaworznian. Mateusz Mazurek zagrał w pole karne do Bartosza Rutkowskiego, ten bez problemu obrócił się z piłką i uderzeniem z 13 metrów otworzył wynik spotkania. Z czasem gra przeniosła się do środka boiska a miejscowi dość spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Szczakowianka próbowała atakować, ale nie była w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Polonii. Gospodarze tymczasem parę razy zatrudnili Kojdeckiego, ale w panującym upale nie forsowali zbyt tempa gry.

Po przerwie Poloniści od razu rozpoczęli od mocnego uderzenia i szybko chcieli postawić kropkę nad i. Już w 47. minucie wypracowali sobie rzut wolny w okolicy bocznej linii pola karnego, sam strzał okazał się jednak zbyt słaby by zaskoczyć Michała Kojdeckiego. Ofensywa łaziszczan trwała i chociaż Szczakowianka próbowała się odgryzać, to brakowało jej pomysłu na przedarcie się w pole karne. Wreszcie w 61. minucie Poloniści skontrowali jaworznian. Po przejęciu piłki w środku pola Bartosz Rutkowski zagrał idealne podanie do Mateusza Mazurka a ten w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał Kojdeckiego. Szczakowianka w międzyczasie co prawda starała się atakować, ale w zasadzie ani razu poważniej nie zagroziła bramce, miejscowi zaś uważną grą w defensywie zabezpieczali swoje tyły. W 72. minucie poloniści mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale tym razem Kojdecki wygrał pojedynek sam na sam z Mazurkiem. Już w doliczonym czasie gry Polonia zadała ostateczny cios. Rozgrywający rewelacyjne zawody Rutkowski po raz kolejny zagrał z lewej strony idealną piłkę w pole karne do niepilnowanego Dawida Frąckowiaka a ten skierował ją do pustej siatki.

Polonia dzięki zwycięstwu umocniła się na 5. miejscu w tabeli i cały czas walczy o ligowe podium. Szczakowianka liczyła się z możliwą porażką w Łaziskach i na szczęście ta zasadniczo nie zmienia jej sytuacji w tabeli. Po kolejnych już przegranych Piasta II i Sparty Biało-Czerwoni tracą zaledwie trzy punkty do bezpiecznej strefy a na dodatek mają rozegrany o jeden mecz mniej od rywali w walce o utrzymanie. W najbliższą sobotę podopiecznych trenera Stawowego czeka ważne starcie z rezerwami Rakowa Częstochowa. Raków wiosną seryjnie przegrywa i Szczakowianka zdaje się być faworytem tej rywalizacji. Jaworzniccy Drwale powalczą o komplet punktów i wydostanie się nareszcie ze strefy spadkowej. Już teraz zapraszamy na ten pojedynek. Początek w sobotę na Stadionie Miejskim o godzinie 13:00.

Polonia Łaziska – Szczakowianka Jaworzno 3:0 (1:0)
(Rutkowski 16, Mazurek 61, Frąckowiak 90+2)

Polonia: Franke – Gersok, Moroń, Widuch, Kaszok, Fabisiak (64. Frąckowiak), Rutkowski, Mazurek, Smyla (46. Nowak), Uniejewski, Badura (78. Nierząd). Trener: Krystian Odrobiński

Szczakowianka: Kojdecki – Sanok, Smolik, Dębski, Holewa (88. Leda) – Molenda (41. Socha), Biskup, Sermak (73. Kędroń), Czogała – Janeczko, Niedzielski (69 Kamiński). Trener: Szymon Stawowy

Sędziował: Adam Jakubczyk (Mikołów)
Żółte kartki: Smyla - Sanok