Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Kolejny sparingowy remis

Dominik Kasprzyk; 21.07.2018; 19:28; źródło: własne

Kolejny sparingowy remis

Wynikiem 1:1 zakończyło się drugie tego lata spotkanie sparingowe Szczakowianki. Biało-Czerwoni zremisowali z KS-em Chełmek po bramce autorstwa Adama Janeczki.

Tylko jeden dzień przerwy po poprzednim sparingu mieli piłkarze Szczakowianki, którzy intensywnie przygotowują się do baraży o utrzymanie w Haiz IV lidze. Tym razem rywalem Jaworznickich drwali była silna ekipa KS-u Chełmek, która w poprzednim sezonie zajęła 5. miejsce w tabeli wadowickiej okręgówki.

Samo spotkanie od początku było dość wyrównane. Obie ekipy próbowały atakować, ale zawodziła skuteczność. Dopiero w 24. minucie Szczakowianka otworzyła wynik meczu. Krzysztof Kamiński popisał się indywidualną akcją w środku pola podał do Adama Janeczki, który uciekł obrońcom i wpakował piłkę do siatki. Wydawało się, że jaworznianie przejmą kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, ale ekipa z Chełmka nie zamierzała się poddawać. Po przerwie goście naciskali i wreszcie dopięli swego. Po jednym z rzutów wolnych  i efektownym strzale udało się im doprowadzić do wyrównania. Szczakowianka mogła jeszcze zdobyć decydującą bramkę, ale niestety przeszkodziła w tym... kontuzja. Krzysztof Kamiński dostał dobre podanie z głębi pola i wychodził sam na sam z bramkarzem, ale niestety doznał urazu mięśnia dwugłowego i nie był w stanie kontynuować akcji. Ostatecznie więcej bramek nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1.

W sobotę testowanych było trzech nowych graczy, którzy być może zasilą wkrótce zespół. Już w środę Szczakowiankę czeka kolejny mecz kontrolny. Tym razem rywalem Biało-Czerwonych będzie silny III-ligowiec – Gwarek Tarnowskie Góry. Początek spotkania w Szczakowej o godzinie 18:00.

Szczakowianka Jaworzno – KS Chełmek 1:1 (1:0)
(Janeczko 24)

Szczakowianka: Kojdecki – Dworak, Smolik, Dębski, Holewa – Molenda, Testowany 1, Biskup, Kamiński – Janeczko, Testowany 2

Grali też: Testowany 3, Olszewski, Grodzki