Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Kolejna sparingowa wygrana

Dominik Kasprzyk; 22.02.2018; 20:26; źródło: własne

Kolejna sparingowa wygrana

W środę Biało-Czerwoni rozgrywali kolejny mecz kontrolny. Na sztucznej nawierzchni w Będzinie pewnie 4:1 pokonali SKS Łagiszę.

Środowy wieczór był świetnym terminem do testowania kandydatów do gry w Szczakowiance, których w sumie aż sześciu pojawiło się na boisku w Będzinie. Ekipa z ligi okręgowej okazała się całkiem wymagającym rywalem i długo umiejętnie stawiała opór Jaworznickim Drwalom. Szczakowianka od początku prowadziła grę, ale nie mogła przebić się przez nieźle ustawioną obronę Łagiszy. SKS sporadycznie próbował się odgryzać, ale niewiele z tego wynikało. Wydawało się, że gol dla jaworznian musi paść prędzej czy później,  tymczasem tuż przed przerwą na prowadzenie nieoczekiwanie wyszła ekipa Łagiszy. Będzinianie wypracowali sobie rzut rożny i po błędzie defensywy wpakowali piłkę do siatki.

Po przerwie Szczakowianka chciała jak najszybciej odrobić straty, SKS wcale jednak nie zamierzał tylko się bronić i co jakiś czas przedzierał się pod jaworznicką bramkę. Nie minęło nawet 10 minut, kiedy to Szczakowianka wyrównała stan spotkania. Jeden z testowanych zawodników wrzucił piłkę z lewej strony w pole karne a tam testowany napastnik skierował ją do siatki. Kilka minut później Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie. W sporym zamieszaniu i po dość przypadkowej akcji Adam Janeczko trafił do bramki. Niespełna pięć minut później było już 3:1. Tomasz Dworak zgrał piłkę do testowanego obrońcy a ten zaliczył trafienie, które śmiało byłoby ozdobą meczy na najwyższym poziomie. Uderzona dokładnie piłka trafiła idealnie w poprzeczkę i wpadła do bramki tuż za plecami bezradnego bramkarza. Wreszcie kropkę nad i postawił Adam Janeczko, który idealnie tuz przy słupku zmieścił piłkę w siatce ustalając wynik na 4:1.

Szczakowianka ma za sobą kolejny udany mecz kontrolny. Trener Stawowy cały czas szuka rozwiązań przed rundą wiosenną, sama gra jednak wygląda już całkiem dobrze i zdecydowanie dobrze rokuje na przyszłość. W najbliższych dniach Drwali czekają dwa kolejne sparingi. W niedzielę w Chełmku o godzinie 17:00 zmierzą się z Węgrzcanką Węgrzce Wielkie a potem w czwartek w Ustroniu o godzinie 18:00 z Beskidem Skoczów.

Szczakowianka Jaworzno – SKS Łagisza 4:1 (0:1)

Szczakowianka: Wylężek – Dworak, Testowany 1, Testowany 2, Testowany 3 – Molenda, Biskup, Testowany 4, Testowany 5 – Janeczko, Testowany 6

Grali też: Chrapek, Sermak, Kojdecki, Holewa, Leda, Kamiński, Pieczara