SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 12.09.2018; 18:58; źródło: własne

Jubileuszowy Turniej Oldbojów

Miniona sobota była wyjątkowym dniem dla wszystkich sympatyków Szczakowianki. Biało-Czerwoni hucznie świętowali jubileusz 95-lecia założenia klubu.

W tym roku minęło dokładnie 95 lat od pamiętnego spotkania do jakiego doszło w szczakowskim lokalu Lewka. Trzy lokalne zespoły – Rewia, Kartagina i Sparta zdecydowały się połączyć siły i dały początek pięknej historii, która łączy kolejne pokolenia.

Tegoroczne obchody miały szczególnie uroczysty charakter a ich głównym punktem był Turniej Oldbojów odbywający się na stadionie przy Kościuszki 1. Tym razem za organizację imprezy zabrali się Oldboje Szczakowianki, którzy poświęcili mnóstwo trudu by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację sobotnich obchodów należą się ogromne brawa i podziękowania.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:30 a na stadion zawitało wielu zaproszonych gości, którzy docenili nasz klubowy jubileusz. -To wielkie święto i wielki jubileusz. Kłaniam się tym, którzy stanowili skład osobowy wszystkich dotychczasowych zarządów, dziękuję zawodnikom. Nie byłoby tego klubu, gdyby nie wytężona praca, zaangażowanie tych ludzi, którzy firmowali swoimi nazwiskami jego funkcjonowanie. Życzę dobrego jubileuszu i udanego świętowania - mówił podczas ceremonii otwarcia Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. Po uroczystym otwarciu wystartował tradycyjny Turniej Oldbojów pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Sześć zespołów podzielonych na dwie grupy rywalizowało na murawie a emocji nie brakowało. W grupie A Oldboje Szczakowianki mierzyły się z Kazikami Sosnowiec i Jaksą Miechów. Grupę pewnie wygrał faworyzowany zespół gospodarzy, który pewnie zwyciężył w obu rywali. Drugie miejsce zajęły Kaziki, które w decydującym meczu ograły 3:0 Jaksę. W mocno obsadzonej grupie B znalazły się zespoły Gwiazd Szczakowianki, Zagłębia Dąbrowskiego oraz Orłów Bielsko-Biała. W ekipie Gwiazd pokazało się wielu zawodników, którzy w historii Szczakowianki odegrali ważną rolę: Maciej Iwański, Dariusz Kozubek, Janusz Wolański, Robert Chudy, Wojciech Skrzypek, Łukasz Błasiak, Rafał Berliński, Artur Adamus – to tylko niektóre z nazwisk, które kibicom przypomniały złote lata jaworznickiej piłki. Na murawie nie zabrakło niespodzianek – bardzo silna ekipa Zagłębia Dąbrowskiego w pierwszym meczu ograła Gwiazdy. Potem już Gwiazdy i Zagłębie solidarnie pokonały ambitny zespół Orłów, który siłą rzeczy zajął ostatnie miejsce w grupie.
W fazie pucharowej Orły Bielsko sięgnęły po 5. miejsce ogrywając skromnie 1:0 Jaksę Miechów. Zamiast meczu o trzecie miejsce rozegrano niezwykle emocjonującą serię rzutów karnych. Ostatecznie Gwiazdy Szczakowianki okazały się lepsze od Kazików Sosnowiec, wygrywając 8:7. W wielkim finale gospodarze mierzyli się z Zagłębiem. Mimo wsparcia kibiców Szczakowscy Oldboje musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie Zagłębie wygrało 2:0 i zgarnęło puchar za  pierwsze miejsce. Na pocieszenie królem strzelców turnieju z trzema bramkami na koncie został Sebastian Hendel grający właśnie w Oldbojach Szczakowianki. Najlepszym golkiperem okazał się za to Marcin Droździk z Zagłębia. Tuż po zakończeniu zmagań nastąpiła tradycyjna ceremonia wręczenia nagród. Wśród wręczających puchary i nagrody dla najlepszych graczy obok prezesa Szczakowianki Andrzeja Sojki znaleźli się też: zastępca prezydenta miasta Tadeusz Kaczmarek, poseł Paweł Bańkowski oraz radny Janusz Ciołczyk. Potem przyszedł już czas na wspólną integrację. Wieczorem zaś na ukoronowanie obchodów pierwszy zespół Szczakowianki pokonał Tęczę i wprawił wszystkich w jeszcze lepszy nastrój awansując na pozycję lidera.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których obchody jubileuszu nie byłyby możliwe. W tym miejscu pragniemy szczególnie mocno podziękować naszym sponsorom i partnerom:

 • pan Piotr Wrona
 • pan Zbigniew Wróbel
 • pan Zbigniew Sarapata
 • pan Marek Gański
 • pan Marcin Madeja
 • pan Lucjan Fudała senior
 • pan Leszek Fudała
 • pan Jarosław Fudała
 • pan Lucjan Fudała jr.
 • pan Andrzej Struski
 • pan Jerzy Grabski
 • pani Barbara Runowska
 • pani Agnieszka Juras
 • pan Jan Babula
 • pan Stanisław Bigas z rodziną
 • pan Daniel Jamróz
 • urząd Miasta Jaworzna
 • Garbarnia Szczakowa S.A.
 • Sukces-Zamocowania Sp. z o.o.
 • FUD-MEN Sp.j.
 • Firma Misja
 • Barbara Runowska Biuro Nieruchomości Jaworzno
 • Firma Echo Jaworzno
 • Kwiaciarnia Niezapominajka – Osiedle Podłęże
 • Firma Mad-Bud Wolbrom
 • Zakład Kamieniarski Andrzej Sojka
 • Piekarnia BA-JA
 • Zespół Szczakowianek


Ze strony redakcji pragniemy dodatkowo podziękować Oldbojom Szczakowianki, którzy wzięli na siebie cały trud przygotowania imprezy a także Zarządowi Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego. Ponadto serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Jaworzna – Pawłowi Silbertowi za objęcie imprezy Honorowym Patronatem a także Zastępcy Prezydenta Miasta Tadeuszowi Kaczmarkowi, panu Robertowi Jońcy z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM, posłowi Pawłowi Bańkowskiemu, radnemu Januszowi Ciołczykowi i klubowi LKS Ciężkowianka, władzom podokręgu sosnowieckiego, wiceprezesowi podokręgu – panu Januszowi Kiełtyce, dyrektorowi Rafałowi Sobolowi oraz księdzu proboszczowi Józefowi Gutowi. Dodatkowo dziękujemy też wszystkim zespołom, które uświetniły obchody jubileuszu i zaprezentowały się podczas Turnieju Oldbojów – Gwiazdom Szczakowianki, Zagłębiu Dąbrowskiemu, Orłom Bielsko, Kazikom Sosnowiec i Jaksie Miechów.

Dziękujemy za udział w obchodach i zapraszamy już za rok na wspólne świętowanie kolejnej rocznicy założenia klubu!

Wyniki turnieju:

Grupa A

Oldboje Szczakowianka - Kaziki Sosnowiec 4:0
Kaziki Sosnowiec - Jaksa Miechów 3:0
Oldboje Szczakowianka - Jaksa Miechów 3:1

1. Oldboje Szczakowianka 2 7:1 6
2. Kaziki Sosnowiec 2 3:4 3
3. Jaksa Miechów 2 1:6 0

Grupa B

Gwiazdy Szczakowianki - Zagłębie Dąbrowskie 0:1
Zagłębie Dąbrowskie - Orły Bielsko-Biała 1:0
Orły Bielsko-Biała - Gwiazdy Szczakowianki 0 :3

1. Zagłębie Dąbrowskie 2 2:0 6
2. Gwiazdy Szczakowianki 2 3:1 3
3. Orły Bielsko-Biała 2 0:4 0

Mecz o 5. miejsce:
Jaksa Miechów - Orły Bielsko-Biała 0:1

Mecz o 3. miejsce (tylko karne):
Kaziki Sosnowiec - Gwiazdy Szczakowianki k. 7:8

Finał:
Oldboje Szczakowianka - Zagłębie Dąbrowskie 0:2

Tabela końcowa:
1. Zagłębie Dąbrowskie
2. Oldboje Szczakowianka
3. Gwiazdy Szczakowianki
4. Kaziki Sosnowiec
5. Orły Bielsko-Biała
6. Jaksa Miechów

Król strzelców:
Sebastian Hendel (Oldboje Szczakowianka) - 3 bramki
Najlepszy bramkarz: Marcin Droździk (Zagłębie Dąbrowskie)

 

Facebook - duży

wskpzlrz.com.pl/
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.