SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 01.09.2018; 01:42; źródło: własne

Jubileusz z gwiazdami

Już tylko kilka dni dzieli nas od obchodów jubileuszu 95-lecia Szczakowianki. W Szczakowej zostanie rozegrany tradycyjny turniej oldbojów, podczas którego można będzie zobaczyć prawdziwe gwiazdy ze złotych lat Biało-Czerwonych, na czele z Maciejem Iwańskim.

Nasz Szczakowianka w tym roku świętuje piękna rocznicę. Dokładnie 95 lat temu, 9 lipca 1923 roku przedstawiciele lokalnych klubów – Rewii, Kartaginy i Sparty spotkali się w szczakowskim lokalu Lewka by porozumieć się w sprawie połączenia sił. Tym samym powołali do życia Klub Sportowy Szczakowianka. Za nami 95 lat pięknej historii i mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli cieszyć się grą jaworznickich Drwali.

W ramach obchodów klubowego jubileuszu Oldboje Szczakowianki zapraszają w sobotę 8 września na Stadion w Szczakowej na  tradycyjny turniej piłkarski. Oprócz gospodarzy udział w turnieju wezmą zaprzyjaźnione ekipy – Orły Bielsko, Kaziki Sosnowiec, Jaksa Miechów i Zagłębie Dąbrowskie. Największym hitem będzie jednak powrót do Jaworzna gwiazd, które doprowadziły Szczakowiankę do bram Ekstraklasy i reprezentowały jej barwy. Na boisku przy Kościuszki pojawią się m.in. reprezentanci Polski – Maciej Iwański i Ryszard Czerwiec, autor pierwszej bramki dla Szczakowianki w Ekstraklasie – Dariusz Kozubek, Wybitni snajperzy, których bramki tworzyły historię jaworznickiego futbolu – Robert Chudy i Łukasz Błasiak czy ulubieniec kibiców, były gracz Górnika Zabrze – Jacek Wiśniewski.

W sumie na chwilę obecną swój udział w imprezie w barwach Gwiazd Szczakowianki potwierdzili: Wojciech Skrzypek, Rafal Smalcerz, Artur Adamus, Ryszard Czerwiec, Jacek Wiśniewski, Maciej Iwański, Robert Chudy, Łukasz Błasiak, Krzysztof Przytuła, Dariusz Kozubek, Dariusz Kapciński, Tomasz Księżyc, Jarosław Zadylak, Jordan Maciejowski, Madrin Piegzik, Rafał Berliński, Janusz Wolański.

Początek imprezy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna w sobotę 8 września o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy!

 

Facebook - duży

01 Euro Hol Tadeusz Tomasz Poeckh
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.